Офіційно. В Україні знову змінили правила виїзду за кордон чоловіків призовного віку: подробиці

28.09.2022 09:01
Категории: Новини

Держкордонслужба повідомила про набуття чинності нових правил перетинання кордону для українців призивного віку.

«Зміни в основному стосуються порядку пропуску через кордон осіб, які мають проблеми зі здоров’ям та тих, хто їх супроводжує, — йдеться в офіційному повідомленні. — Серед іншого, документ визначає порядок виїзду за кордон під час воєнного стану осіб з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, дітей з інвалідністю чи визначеним переліком захворювань та тих, хто супроводжує вищеперераховані категорії людей.

Зокрема, супроводжуючим громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, уже не обмежена кількість перетинів кордону на виїзд з України — раніше дозволялося лишень 1 раз на час дії воєнного стану.

Вказані чоловіки тепер можуть виїжджати за кордон до осіб з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, дітей з інвалідністю чи визначеним переліком захворювань, яких вони доглядають, якщо зазначені особи (діти) перебувають на консульському обліку.

При цьому, громадяни України, які підлягають призову під час мобілізації, зобов’язані повернутися з-за кордону не пізніше, ніж особи, яких вони супроводжували.

Варто наголосити, що для різних категорій осіб визначені різні документи, які підтверджують ступені спорідненості чи факти здійснення догляду. Для уникнення відмов у пропуску, рекомендуємо особам, які планують перетинання кордону, перед прибуттям у пункти пропуску ретельно ознайомитися з вимогами Правил перетинання кордону та мати усі передбачені документи. Особливо це стосується супроводжуючих громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років».

Лента новостей