Офіційно. В МОЗ розвінчали п’ять міфів скандального закону про продаж антибіотиків в Україні за електронними рецептами

05.08.2022 09:01
Категории: Новини

З 1 серпня 2022 року в Україні набув чинності закон про продаж антибіотиків за електронними рецептами. Міністерство охорони здоров’я на своїй сторінці у Фейсбук розповіло, к отримати антибіотики в різноманітних життєвих ситуаціях та спростувало одразу п’ять міфів щодо скандального закону.

Міф1. Пацієнт, який знаходиться на стаціонарному лікуванні, не зможе отримати антибіотик без електронного рецепта.

Насправді. Програма медичних гарантій включає право пацієнта, який знаходиться на стаціонарному лікуванні, на забезпечення медикаментами, зокрема антибіотиками. Для їхнього призначення виписувати рецепт не потрібно. Вартість цих ліків відшкодовується бюджетними коштами, і платити за них пацієнтові не треба.

Однак якщо препарат відсутній у Нацпереліку основних лікарських засобів, лікар може виписати пацієнту рецепт.

Міф2. Люди, які проживають у сільській місцевості, позбавлені можливості отримати рецепт через відсутність достатньої кількості сімейних лікарів на місцях.

Насправді. Якщо у громаді немає лікарні, рецепт на антибіотик на час перехідного періоду може виписати фельдшер.

Міф 3. Може трапитися витік даних з Електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ).

Насправді. ЕСОЗ добре захищена. Її навіть не вдалося зламати під час хакерських атак росіян. Доступ до неї має лише лікар за згодою пацієнта.

Міф4. Волонтери, які забезпечують медикаментами військових, після запуску е-рецепту не зможуть купувати антибактеріальні препарати.

Насправді. Благодійні фонди та організації, як і раніше, зможуть закуповувати лікарські засоби напряму у дистриб’юторів без рецептів.

Міф5. Відтепер важко буде придбати антибіотики для тварин.

Насправді. Препарати для тварин, як і раніше, можна бути придбати за рецептом ветеринарного лікаря.

Лента новостей