День в історії. Народився володар Кубка азійських чемпіонів

01.03.2024 14:04

Сергій Коновалов із Дніпром та Динамо зібрав повний комплект медалей української національної першості

Фото УАФ

1 березня

1972 рік — у Полтаві народився Сергій Коновалов — український півзахисник, який згодом став тренером.

Займався у Дніпропетровському спортінтернаті. У юному віці потрапив до Дніпра, з яким зібрав колекцію з кількох медалей чемпіонату України — срібло, бронза. 1994 року перейшов із кількома одноклубниками до Динамо. Зі столичним суперклубом у підсумку чотири рази виграв чемпіонат України і ще раз — Кубок країни. На початку 90-х дебютував у національній збірній України. Дебют — 27 квітня 1993 року в товариському матчі з Ізраїлем (1:1) і відразу ж — перший гол. Виступав за національну команду десять років — аж до 2003-го. У 22-х матчах відзначився трьома голами та двома асистами, граючи, в більшості випадків, не на вістря атаки, а з флангів або на позиції хавбека.

Догравав у Китаї та Азербайджані

Через високу конкуренцію в Динамо встиг побувати в середині 90-х в оренді у Кореї. З клубом Пхохан Стілерс виграв Кубок азіатських чемпіонів 1997-го та 1998 років. 2001 року повернувся до Дніпра. Побував у ізраїльському Бейтарі. А 2003 року дуже яскраво відіграв за київський Арсенал, знову звернувши на себе увагу навіть тренерів збірної.

Догравав у Борисфені, китайському Ціндао Бейлейт та азербайджанському Інтері (Баку). Завершив кар'єру гравця у 2006 році.

На тренерській роботі змінив кілька клубів, у 2013—2014 роках виконував обов'язки головного тренера ФК Севастополь. Потім працював помічником головного тренера у Тернополі, Полтаві та Поліссі.

Лента новостей

Українські інтернет казино