День в історії. Народився один із найкращих форвардів України 90-х

08.01.2024 10:03

Цього дня народився Сергій Ателькін — екс-нападник збірної України, легенда донецького Шахтаря

Сергій Ателькін

8 січня

Спробував свої сили у чемпіонатах трьох країн

1972 рік — у Кіровському Донецькій області народився Сергій Ателькін — український футболіст, один з кращих нападників країни 90-х. Форвард спробував свої сили у чемпіонатах трьох країн, єврокубках та збірній України. З юних років подавав великі надії у Шахтарі, багато забивав і постійно грав у основі. Був лише один період, коли вони з Матвєєвим випали зі складу. Втім, вирушивши в оренду до Креміня, хлопці здобули перемогу над Шахтарем і ще кількох сенсаційних результатів, після чого повернулися до Донецька.

У Леччі вимагали стабільності

Яскравий єврокубковий виступ у сезоні-1997/1998 зробив Ателькіну велику рекламу. Його помітили представники Віченці, але волею долі запрошення надійшло із Лечче. У клубі від Сергія вимагали стабільності та результативності, але коли клуб вилетів — віддали його в оренду Боавішті (ще один клуб, який Ателькін засмучував у єврокубках). Утім, у зіграному португальському колективі, де вже були свої лідери атак, українському форварду важко було влитися до складу за короткий період. Натомість третій прихід у Шахтар вийшов тріумфальним. Разом із молодшими Воробеєм та Бєліком Ателькін гарно себе проявив як на внутрішній арені, так і в єврокубках. Перше чемпіонство та перший груповий турнір Ліги чемпіонів для гірників — це його досягнення. Догравав у донецькому Металургу.

Здобув шанс лише у відборі ЧС-1998

Зрозуміло, 90-ті — унікальний час бомбардирського розквіту українського футболу. Важко було пробиватися до збірної країни за спинами Леоненка та Гусейнова, але ще важче — за молодих Шевченка та Реброва. Лише у відборі до чемпіонату світу 1998 року Ателькін отримав свій шанс. Дебютував 11 жовтня 1997 року у переможному матчі у Вірменії. Потім підміняв дискваліфікованого Шевченко в першому стиковому матчі з Хорватією через два тижні. На жаль, Україна майбутнім бронзовим призерам мундіалю програла. Кар'єра Ателькіна у збірній обмежилася двома матчами. Після закінчення активних виступів Сергій Ателькін став селекціонером у рідному Шахтарі, співпрацював із ФК Львів.

Помер 1 жовтня 2020 року через проблеми із серцем у службовій квартирі у Львові.

Лента новостей