День в історії. Народився екс-тренер збірної України

Аватар Сергій Дем'янчук Сергій Дем'янчук
260
0 голосів
День в історії. Народився екс-тренер збірної України
01.10-Ткаченко

Сьогодні виповнюється 70 років Леоніду Ткаченку — тренеру, який у тандемі з Миколою Павловим очолював національну команду в одному матчі

1 жовтня

1953 рік — цього дня в Криму народився Леонід Ткаченко — відомий радянський, український і російський футболіст і тренер. У роки здобуття Україною незалежності очолював Металіст, де грало відразу кілька молодих кандидатів у національну збірну. Тому Микола Павлов, призначений на посаду головного тренера восени 1992 року після відходу Віктора Прокопенка, запропонував готувати збірну до матчу проти білорусів разом із Ткаченком. 28 жовтня 1992 року національна збірна Білорусі зіграла перший у своїй історії товариський матч саме з українцями.

У тандемі з Павловим 39-річний Леонід Ткаченко провів свій перший та останній матч на посаді наставника команди №1. На наступний рік очолив багатий і амбітний шепетівський Темп, який, на жаль, виявився каліфом на годину. Надалі працював у росії — з невеликою перервою на Металіст, який став рідним і близьким у 2000 році.

Викликався до збірної з Динамо, але за основу киян майже не грав

Олександр Кирюхін

1974 рік — 49 років тому в Дніпропетровську народився Олександр Кирюхін. За збірну України зіграв у двох товариських матчах. У 1999 році відіграв усі 90 хвилин переможного матчу проти Грузії (1:0) та замінив Володимира Микитина у нічийному спарингу з Болгарією (1:1). Цікаво, що до головної команди країни Кирюхін викликався як футболіст Динамо, хоча в основі киян він практично не грав.

Вихованець Нікопольського Колосу більшу частину кар'єри провів у нікопольському Електрометалурзі. З нього перейшов до Зорі, зігравши лише один матч, і поїхав до Уралану. Після Елісти Кірюхін два роки провів у Динамо, а далі змінив ще цілу низку команд. У 31 рік завершив професійну кар'єру у Борисфені. 2006 року пробував свої сили у пляжному футболі, виступаючи за київський Майндшер.