День в історії. Народився чемпіон Європи серед юніорів та фіналіст Ліги Європи у складі Дніпра

30.11.2023 10:03

Продовжувачу футбольної династії Євгену Шахову-молодшому сьогодні виповнюється 33 роки

Євген Шахов

30 листопада

Молодшим у Дніпрі був лише один гравець

1990 рік — у родині півзахисника Дніпра Євгена Шахова-старшого народився Євген Шахов-молодший, який провів за збірну України сім матчів і забив один гол. Дебютував у головній команді країни 5 вересня 2016 року. Вийшов на заміну у відбірному матчі з Ісландією. У листопаді того ж року півзахисник відзначився влучним ударом у товариській зустрічі з Сербією (2:0), відгукнувшись на скидання м'яча від Романа Зозулі.

Ази футболу Шахов осягав у столичних школах Відрадний та Зміна-Оболонь. У 14 років перейшов до Дніпра. Невдовзі почав грати за молодіжний склад клубу. А вже 7 квітня 2007 року провів дебютний матч за першу команду. У гостях із алчевською Сталлю (1:3) замінив у середині другого тайму Олександра Грицая. На момент дебюту в Прем'єр-лізі Шахову було лише 16 років і 4 місяці — у ранньому віці у чемпіонаті України за дніпрян грав лише голкіпер Сергій Перхун. 2009 року Шахов разом зі збірною України U-19 виграв домашній чемпіонат Європи.

Золоті медалі виграв у Греції

За Дніпро Євген провів трохи менше сотні матчів, дійшовши до фіналу Ліги Європи у 2015 році. Один із найважливіших голів у кар'єрі забив якраз у чвертьфіналі турніру — у ворота Брюгге. У бельгійців Дніпро і виграв із загальним рахунком 1:0 за сумою двох матчів. У фіналі проти Севільї Шахов вийшов на заміну лише на 85-й хвилині гри. У період перебування у Дніпрі півзахисник вирушав у короткострокову оренду до столичного Арсеналу.

З 2016 року Шахов три сезони виступав за ПАОК, з яким досяг чималих успіхів. Тричі вигравав Кубок Греції, двічі фінішував на другому місці у чемпіонаті, а у 2019 році став чемпіоном країни. Влітку 2019 року перейшов до італійського Лечче. З 2020 року знову опинився у Греції, в АЕКу. У вересні 2022-го підписав контракт із луганською Зорею. А вже влітку цього року перейшов в казахстанський Тобол.