День в історії. Народився автор першої жовтої картки в історії збірної

05.09.2023 16:02

Сьогодні відзначає день народження Сергій Ковалець — учасник першого матчу збірної України, нині авторитетний фахівець

5 вересня

1968 рік — у Криму народився Сергій Ковалець, який виступав за збірну України з 1992-го по 1994 роки. Дебют півзахисника у головній команді країни припав на перший матч в історії збірної. 29 квітня 1992 року українці в Ужгороді поступилися угорцям — 1:3. Ковалець же увійшов до літопису національної збірної як перший футболіст, який отримав жовту картку.

Сергій Ковалець — вихованець футбольної школи Красилова Хмельницької області. Саме в Поділлі у 1986 році розпочалася професійна кар'єра гравця. Причому запросили Сергія до клубу, зокрема й завдяки нормі регламенту. Відповідно до неї в кожній команді мав грати один футболіст віком до 18 років. З 1989-го Ковалець виступав за київське Динамо. Виграв чемпіонат та Кубок Союзу, два чемпіонати України та національний Кубок.

1995 року за мільон доларів Динамо продало півзахисника до дніпропетровського Дніпра.

Першим переміг Шахтар на Донбасс Арені

У 1996-му став обличчям компанії Lotto в Україні. Рекламний контракт Ковальця був першим серед футболістів чемпіонату України. Після Динамо грав за низку українських команд. Завершив кар'єру у Борисфені, де й став тренером. Після цього був помічником Мирона Маркевича в Металісті. Непогано Ковалець проявив себе в Оболоні. До речі, під його керівництвом пивовари завдали першої поразки Шахтарю на Донбас Арені. Останнє місце роботи — Інгулець (Петрово).

Протягом трьох років очолював молодіжну збірну України. Також працював експертом на телеканалах Футбол 1 та Футбол 2.

Лента новостей