Найкращий футболіст УПЛ 2023 року: 29-й сезон легендарного референдуму

Аватар Сергій Дем'янчук Сергій Дем'янчук
954
0 голосів
Найкращий футболіст УПЛ 2023 року: 29-й сезон легендарного референдуму
Головні претенденти

В останні дні року ми назвемо ім'я найкращого гравця чемпіонату України за версією самих футболістів та тренерів

Починаючи з 1995 року, газета Команда проводила референдум із визначення найкращого футболіста, який виступає в національному чемпіонаті України. Після того як це авторитетне видання припинило своє існування, редакція сайту КОМАНДА1 вирішила продовжити традицію проведення опитування, яке вирізняється тим, що в ньому беруть участь люди, що мають до футболу безпосереднє відношення. Що може бути приємнішим за визнання колег, які не з чуток знайомі з особливостями футбольного виробництва? До речі, нинішній референдум вже 29-й за ліком — таких тривалих та системних акцій в українському футболі просто не існує…

Правила проведення опитування

По 15 гравців і одному тренеру від кожної команди УПЛ називають трійку кращих футболістів року. За перше місце нараховується три очки, за друге — два, за третє — одне.

Переможцями нашого референдуму в різні роки були 20 футболістів. Рекордсмени за кількістю перемог — Сергій Ребров, Валентин Белькевич та Марлос, які визнавалися лауреатами року по три рази. Півзахисники перемагали 18 разів, нападники — дев'ять, захисники — жодного разу, а Андрій Пятов став єдиним голкіпером, який здобув симпатії колег і тренерів. Представники Динамо перемагали 12 разів, гравці Шахтаря — дев’ять, футболісти Дніпра — чотири, Дніпра-1 — двічі, і Металіста — одного разу.

Чинним переможцем нашого опитування є нападник Артем Довбик (теперішній гравець іспанської Жирони перемагав два роки поспіль). Хто зможе перемогти на цей раз, дізнаємося ближче до Нового року.