Іван Гецко: «Мені були незрозумілі рішення тренерського штабу в деяких матчах»

Фото УАФ

2022 рік — безперечно, історичний для України. У лютому росія віроломно напала на нашу країну. Але ми не впали, і до цього дня даємо відсіч ворогу. Життя не зупинилося, це стосується й спорту — і футболу зокрема.

Національна збірна України брала участь у матчах плей-офф відбору ЧС-2022, у груповому турнірі Ліги націй. На жаль, все завершилося не так, як ми того хотіли, але навіть саме по собі це було ковтком свіжого повітря і впевнені, поштовхом до нових звершень…

Підбити підсумки року для головної команди країни сайт zbirna.com попросив авторитетних вітчизняних фахівців. Відкрив цю рубрику колишній форвард збірної України Іван ГЕЦКО.

— Іване Михайловичу, як ви оціните виступи збірної України 2022 року?

— Якщо за п'ятибальною системою, то десь на три з плюсом. Поставлених цілей не було досягнуто. Хоча треба розуміти, що останні півроку нам було не до футболу, через війну, в якій росія напала на Україну. Але при цьому ми знайшли в собі сили та можливості, щоб зберегти збірну, зберегти ту атмосферу, яка була присутня у національній команді.

— Чому синьо-жовті не виконали поставлених завдань?

— Десь не пощастило. Але при цьому було допущено й низку помилок, оскільки за складом, за потенціалом ми мали виходити на чемпіонат світу. Мені було незрозумілим рішення тренерського штабу, наприклад, в останніх матчах Ліги націй. Склад, який вийшов на перший матч проти шотландців гру, певною мірою провалив. На Вірменію вийшов інший склад та дав швидкість, результат. І, розуміючи всю відповідальність вирішального поєдинку з тими ж шотландцями, на поле знову випустили багато тих виконавців, які нічого не змогли зробити в Глазго. Так, матч був трохи іншим, але не було свіжості...

— Хто був найкращим у складі збірної України у матчах плей-офф відбору ЧС-2022 та Лізі націй?

— Я не став би когось виділяти, оскільки в нас була одна спільна мета, якої не булу досягнуто. Неправильно виділятиме на цьому тлі одного чи двох футболістів. Винні усі.

— Олександр Петраков має продовжити роботу з головною командою країни, чи, можливо, ви бачите на цій посаді когось іншого?

— Я хотів би, щоб на місці Петракова з'явився якийсь новий, амбітний тренер, але на сьогодні кращої кандидатури я поки що не бачу. Просто в цій ситуації ми не можемо собі дозволити запросити якогось іншого серйозного фахівця. Нині в Україну складно когось заманити, тож треба виходити з реалій, а вони такі, що Петраков не буде найгіршою кандидатурою на цю посаду.

Лента новостей