Ігор Яворський: «Зараз Шахтар на ходу і близький до оптимальної форми»

Аватар Сергій Дем'янчук Сергій Дем'янчук
1491
0 голосів
Ігор Яворський: «Зараз Шахтар на ходу і близький до оптимальної форми»
Игор Йовичевич 1
Перед протистоянням з Фейєноордом Шахтар провів вдалу репетицію в УПЛ… Фото shakhtar.com

З-поміж українських клубів, які продовжують виступи на міжнародній арені залишився тільки Шахтар. 9 березня гірники у Варшаві прийматимуть в першому поєдинку 1/8 фіналу Ліги Європи нідерландський Фейєноорд. А перевіркою сил для донеччан перед цим важливим протистоянням стали поєдинки чемпіонату УПЛ з Минаєм та Металістом 1925, котрі завершилися розгромними перемогами підопічних Ігора Йовічевича.

Колишній керманич тернопільської Ниви, Прикарпаття та Львова Ігор Яворський в бесіді з кореспондентом КОMАНДИ1 поділився своїми враженнями від гри гірників на старті весняної частини сезону і оцінив їхні шанси в суперництві з Фейєноордом:

— Відчувається, що з кожною грою гірники додають, — сказав Яворський. — Головному тренеру Ігору Йовічевичу вдалося стабілізувати склад, кожен з виконавців чітко знає, що йому робити на полі. Зокрема, мені сподобалося, як уміло донеччани вибігають в атаку.

— Mожливо, таку тотальну перевагу гірників в матчах із закарпатцями та слобожанцями можна пояснити тим, що вони на відміну від суперників форсували підготовку, адже вже в лютому на них чекали баталії з французьким Ренном в Лізі Європи, тепер на черзі Фейєноорд…

— Я не виключаю цього. Це прерогатива тренерського штабу Шахтаря, котрий, переконаний, усе врахував. До того ж, в них доволі довга лава запасних, є з кого вибирати і думаю, що вистачить сил не збавляти взятий темп. Поки що донеччани, дійсно, за рівнем підготовки вигідно вирізняються на тлі решти українських команд.

— І хто з-поміж них зможе скласти конкуренцію гірникам?

— Як на мене, тільки Дніпро-1 та Зоря. Прикро за динамівців Києва, котрі після втрат Іллі Забарного, Віктора Циганкова та відсутності Mиколи Шапаренка, справляють гнітюче враження. Складається враження, що таких ганебних поразок, як в крайному турі від аутсайдера — Інгульця, в динамівців ще буде вдосталь.

— Тоді наостанок оцініть шанси Шахтаря в першому протистоянні з Фейєноордом?

— Знаєте, це не найгірший жереб, були конкуренти й небезпечніші. Хоча мені довелося бачити відеозаписи кількох поєдинків за участю Фейєноорда і він сподобався. Дуже чіпка команда, що демонструє прагматичний футбол. Вміє терпіти, коли скрутно, не панікує й десь цим нагадує гірників в деяких матчах на міжнародній арені. Запам`яталося, що Фейєноорд агресивно діє на флангах, часто змінює напрями наступу, тому донеччанам варто звернути на це увагу. Все ж, футболісти Шахтаря зараз на ходу, впевнені в своїх силах і, принаймні, в поєдинку в Варшаві я оцінюю їхні шанси на перемогу вище.

Василь MИХАЙЛОВ