Ігор Яворський: «В Лізі чемпіонів Шахтар завжди був «грозою авторитетів»

Сьогодні в німецькому Гамбурзі Шахтар на старті групового етапу Ліги чемпіонів вияснятиме стосунки з Порту

Фото shakhtar.com

В бесіді з кореспондентом КОМАНДИ1 відомий український фахівець Ігор ЯВОРСЬКИЙ проаналізував шанси учасників сьогоднішнього протистояння.

— Я не буду оригінальним, коли скажу, що на цьому етапі слабких суперників просто нема, — сказав Яворский. — А Порту й поготів якоїсь реклами не потребує, бо це команда з величезним міжнародним досвідом, справжня кузня футбольних талантів, де після вигідної продажі лідерів швидко знаходять їм рівноцінну заміну.

— Але ж Шахтар також команда, яка завжди гідно виступала в єврокубках й, погодьтеся, хоча б в цьому аспекті гірники не дуже поступаються Порту…

— Так, але тут є один суттєвий нюанс: Шахтар був сильний, передусім, своїми легіонерами. На жаль, через російську агресію останнім часом відомі іноземці не хочуть їхати до України. Розрахунок здебільшого на перспективну молодь. Це, звичайно, зробило позиції Шахтаря слабкішими.

— Тоді футболістам з українським паспортом треба скористатися цією нагодою і постаратися проявити себе в єврокубках…

— Я тільки «за», але реалії такі, що рівень тих наших земляків, що представляють Шахтар в УПЛ бажає бути кращим. Ось чому складно очікувати від них злету в єврокубках. Так, Шахтар знову серед лідерів, проте кожна перемога дається йому зі скрипом. Поки що виручають довга лава запасних, дещо вища індивідуальна майстерність…Згадайте, як непереконливо виглядали гірники в останньому календарному матчі з Оболонню, навіть, граючи в більшості майже з середини першого тайму... І це при тому, що рівень УПЛ — посередній.

— Отож, сьогодні Шахтарю не варто вигадувати, як кажуть, велосипед, а слід подбати, передусім, про надійну оборону?

— Маєте рацію, хоча звернув увагу на те, що Порту цього сезону важко даються голи. Може це якраз і шанс для Шахтаря… Терпіти, коли буде скрутно, вистояти і дочекатися результативної контратаки. Звісно, втрати Матвієнка, Бондаря в обороні відчуватимуться, але донеччани повинні налаштуватися й пам`ятати, що Шахтар в Лізі чемпіонів завжди був «грозою авторитетів».

— Який підсумок протистояння  в Гамбурзі вважатимете позитивним для Шахтаря?

— Якщо буде нічия, то це буде дуже добре. Все ж, як на мене, саме Порту і Барселона є головними претендентами на вихід до наступного раунду. Проте не варто недооцінювати й Шахтар, переконаний, що він боротиметься  до кінця.

Василь МИХАЙЛОВ

Лента новостей

Українські інтернет казино