Ігор Яворський: «У майбутньому чемпіонаті сенсацій не варто очікувати»

Фото fcdynamo.com

Незважаючи на вторгнення росії в Україну, котре розпочалося 24 лютого й триває досі, наша країна намагається жити. Це стосується й футболу. В червні на полях Європи грала збірна України, а зараз вітчизняні клуби почали готуватися до нового сезону, старт якого запланований на 23 серпня.

Про перспективи змагань в УПЛ та конкуренцію в ній, сайт zbirna.com поспілкувався з авторитетними українськими фахівцями, поставивши їм декілька актуальних  запитань. Взяв участь в опитуванні й колишній тренер тернопільської Ниви, львівських Карпат, донецького Металурга, Львова Ігор ЯВОРСЬКИЙ…

— На вашу думку, чи вдасться в Україні провести повноцінний чемпіонат?

— Я не сумніваюся, що спільними зусиллями пощастить провести турнір в елітному дивізіоні на високому рівні. Переконаний, що всі матчі повинні відбутися в Україні, тоді команди-учасниці будуть знаходитися в однакових умовах. Лауреати мають визначитися виключно за спортивним принципом!

Що ж до бажання наших представників в єврокубках й більшість своїх поєдинків в УПЛ також проводити в сусідніх  країнах, то про це не може бути й мови. Якщо їм уже так кортить скористатися послугами легіонерів на обох фронтах, то нехай запрошують тих, хто згодиться грати в Україні. Знаєте, коли відверто, то мене більше хвилюють гарантії безпеки, адже найцінніше це — людське життя.

— Чи може майбутній сезон стати найнепередбачуванішим за часи незалежності?

— Сенсацій не варто очікувати. «Золото» уже за традицією розіграють Динамо та Шахтар, за «бронзу» поведуть боротьбу Зоря, Ворскла та Дніпро-1. Намагатимуться скласти їм конкуренцію Кривбас, Олександрія і Рух.

— Наскільки сильно впаде рівень УПЛ у зв»язку з нинішньою ситуацією в країні?

— Відступ можна передбачити, все ж, більшість команд залишилися без своїх легіонерів, котрі були на провідних ролях. Знайти їм рівноцінну заміну, як і тим українцям, котрі вирішили працевлаштуватися за кордоном, буде доволі складно. Проте ці кадрові втрати учасники постараються нівелювати величезним бажанням продемонструвати все на що здатні. Зрештою, я вірю в нашу молодь, вона повинна сповна скористатися шансом голосно заявити  про себе в еліті українського футболу.

Василь МИХАЙЛОВ

Лента новостей