Ігор Йовічевич: «Якщо ти не топ як людина, то нам не по дорозі»

21.01.2023 14:02
Категории: Новини

Головний тренер донецького Шахтаря Ігор Йовічевич поділився думками після контрольного матчу з віденською Аустрією

Фото shakhtar.com

Гірники завершили перший етап турецької підготовки спарингом з Аустрією (1:2). Після гри рівень підготовки команди оцінив коуч Шахтаря Ігор Йовічевич. Його слова приводить клубна прес-служба.

— Відбувся перший контрольний матч. Ви вдоволені грою? Підопічні реалізували те, що відпрацьовували протягом збору?

— Перш за все, добре, що немає травмованих — це найважливіше на цьому етапі підготовки. Реалізовано все було непогано в більшості випадків. Звісно, результат не є позитивним, і ми не можемо бути зараз дуже щасливими. Хоча це менш важливо, адже для мене більше значення мають інші аспекти. І, звичайно, не може вийти команда на пік форми, як у чемпіонаті, бо цією грою закінчився лише перший цикл. Можемо сказати, що все за планом: щоденно працювали над сегментами як тактичними, так і фізичними. Думаю, десь на 70% від оптимальної фізичної готовності ми перебуваємо зараз. Є потенціал для прогресу, є ще достатньо часу, щоб підготуватися до чемпіонату й до першої гри з Ренном.

— Перший збір завершено. Можна вже підбити його попередні підсумки?

— Як я й кажу, працювали дуже багато над тактикою, над прогресом фізичних якостей: щоб, найголовніше, не було травм, щоб підготувати всіх футболістів до другого циклу, де вже жорсткішими є навантаження, набагато більше матчів, а тому буде й агресивніший метод тренування та підготовки. Слід підтвердити модель гри, підтвердити свій стиль, структуру, додати агресивності. Ви бачите, що Аустрія була гарним опонентом у фізичному плані, бо хлопці дуже потужні, але все одно протягом гри ми мали динаміку, структуру й моменти, де ми могли забивати. Але, звісно, команда, яка раніше починає чемпіонат, більше тренується. Це вже їхня четверта гра, вони спритніші, швидші на м’ячі. А нам ще потрібно працювати. Відпочинемо трохи й готуватимемося до другого циклу, де збільшимо навантаження — і індивідуальні для самих футболістів, і колективні. Думаю, все буде нормально. Мусимо також навчитися жити без Міши Мудрика, повинні всі зрозуміти відповідальність кожного гравця, щоб додати кожний на своїй позиції. І тоді можемо залишитися дійсно на цих місцях як претенденти на чемпіонство.

— До команди долучилися нові гравці. Якою є атмосфера в колективі?

— Як завжди: хто приходить, той розуміє дуже чітко правила. Старші диктують, як поводитися, і коли бачиш їхню поведінку, то інакше не можеш робити. Завжди були такі правила. Якщо хтось не підходить, то швидко йому двері відчиняємо, і він просто випадає звідси. У тактиці завжди можемо покращити себе, і я так само як тренер вдосконалююся. Тож колективно можемо зростати, але якщо ти не топ як людина, то нам не по дорозі. Це найперше, якщо хочемо результат, а ми мали результат останні півроку завдяки гарній атмосфері в роздягальні.

Михайло Мудрик установив абсолютний рекорд серед українців Шахтаря

Лента новостей

Українські інтернет казино