Фінансове шахрайство доконало Ювентус: нове падіння італійського клубу

01.12.2022 18:02
Категории: Новини

Уся рада директорів італійського футбольного клубу Ювентус на чолі з президентом Андреа Аньєллі та віцепрезидентом Павелом Недведом оголосила про звільнення.

Графіка ФК Ювентус

Про відставку членів керівної ланки повідомляє пресслужба клубу на офіційній сторінці Ювентуса. Аньєллі очолював клуб з 2010 року. Династія Аньєллі керувала Ювентусом з 1923-го та є головними власниками клубу з 1949-го. Звільненню ради передували звинувачення у фінансовому шахрайстві. Цього року прокуратура та фінансовий регулятор Consob виявили в Ювентусі підроблений бухгалтерський облік та маніпулювання на ринку.

У клубі провину не визнали, але зазначили, що фінансовий аналіз є достатньо «складним» і може піддаватися «різним інтерпретаціям». Крім того, в Ювентусі зафіксували рекордні втрати в історії клубу, які за минулий сезон становили 254,3 млн євро. «Зважаючи на центральність і актуальність чинних правових та технічних і фінансових справ, члени ради директорів вирішили в інтересах компанії, що Ювентусу необхідно створити нову раду директорів, аби розібратися в цих питаннях», — ідеться в заяві клубу про припинення повноважень попередньої команди.

Разом із командою Аньєллі пост виконавчого директора хотів покинути й Мауріціо Аррівабене, який був незалежним членом ради директорів клубу впродовж десяти років, а також до 2019-го керував командою Феррарі у Формулі-1. Проте клуб попросив його залишитися задля поступової передачі влади новій раді, яку буде призначено 18 січня 2023 року.

Лента новостей