Електронний мозок вирахував шанси Шахтаря пройти Феєнорд в Лізі Європи: комп’ютер знущається?

16.03.2023 13:03

Завтра о 19.45 за київським часом у Роттердамі донецький Шахтар у матчі-відповіді проти нідерландського Феєнорду намагатиметься пробитися до чвертьфіналу Ліги Європи.

Після першого домашнього матчу, що закінчився бойовою нічиєю 1:1, знаменитий комп’ютерний прогнозист, система FiveThirtyEight, не особливо вірить в прохід української команди. Електронний мозок вважає, що у команди Йовічевича є лише 21% шансів на місце у чвертьфіналі. Відповідно, супернику математичний геній віддає 79%.

Подивимось.

Враховуючи, що перший поєдинок суперників закінчився унічию, перемога з будь яким рахунком виведе Шахтар у чвертьфінал ЛЄ. Відповідно, поразка — залишить український клуб за межами подальшої боротьбі. Будь яка нічия у основний час зустрічі переведе її до двох овертаймів по 15 хвилин кожний. А якщо й за їхніми підсумками буде зафіксовано нічию, чвертьфіналіста визначить серія післяматчевих пенальті.

Як вираховують?

Американська система FiveThirtyEight враховує показники xG кожної команди, аби змоделювати матрицю результатів того чи іншого матчу. Комп’ютер проводить симуляції поєдинків, виходячи з рейтингу команд, який розраховується за спеціальною схемою. Враховують результати минулих років, вартість складу й навіть турнірну мотивацію. Далі вираховують вірогідність перемоги однієї чи іншої команди, а також нічиєї.