Екс-півзахисник Шахтаря: «Відчувається, що у гірників зараз гарний мікроклімат»

Аватар Сергій Дем'янчук Сергій Дем'янчук
1340
0 голосів
Екс-півзахисник Шахтаря: «Відчувається, що у гірників зараз гарний мікроклімат»
Трубин
Фото shakhtar.com

Єдиний представник України в єврокубках Шахтар 9 березня в Варшаві прийматиме в першому поєдинку 1/8 фіналу Ліги Європи нідерландський Фейєноорд.

Колишній півзахисник національної збірної України, Шахтаря і Карпат Ярослав ХОМА в бесіді з кореспондентом КОMAНДИ1 поділився своїми враженнями про цьогорічні виступи гірників і оцінив їхні шанси в сьогоднішньому протистоянні в столиці Польщі.

— Виступи донеччан на міжнародній арені і в чемпіонаті УПЛ, сильно різняться, — вважає Ярослав Хома. — Якщо в Лізі Європи гірники переважно діяли від оборони, то в Україні — першим номером. Як на мене, це добре, коли в арсеналі є різні тактичні схеми, відштовхуючись від сили суперника. Хоча заради справедливості слід визнати, що в лютневих поєдинках з французьким Ренном донеччанам дуже щастило, як, зрештою, раніше в матчах Ліги чемпіонів.

— Але ж фортуна не може тобі посміхатися постійно…

— Згоден. Її прихильність ще треба заслужити. Будемо сподіватися, що й у матчах з Фейєноордом удача також буде на боці донеччан, які продемонструють й належну майстерність.

— Те, що після відновлення поєдинків в УПЛ, Шахтар легко декласував Mинай та Mеталіст 1925, свідчить про його силу чи слабкість візаві?

— Швидше, перше. Шахтар зараз уже близький до своєї оптимальної спортивної форми, що дозволяє бути впевненим в своїх силах. Я б ще хотів звернути увагу на дуже добрий мікроклімат в донецькій команді. В цьому, передусім, заслуга керманича Ігора Йовічевича. Я з ним давно знайомий і в мене були нагоди переконатися, що хорватський фахівець вміє знайти підхід до кожного гравця, мотивувати його. Це вагомий козир.

— Російська агресія змусила Шахтар відмовитися від бразильського вектора в селекційній роботі, зосередившись на виконавцях з українським паспортом…

— Звичайно, латиноамериканці тривалий час робили погоду в Шахтарі, а після їхніх переходів в інші команди, клубна каса суттєво поповнювалася… За нинішніх реалій — воєнного стану, багато змінилося. Втім, те що сьогодні кістяк Шахтаря складають українці аж ніяк не свідчить про його приреченість на міжнародній арені. Здобутий цінний досвід в недавніх баталіях з Реалом, Лейпцігом, Селтіком обов`язково стане в нагоді молодим гірникам.

— Тоді хотілося б почути вашу думку стосовно повернення до Шахтаря досвідченого Ярослава Ракицького…

— Це стратегічний хід керівництва Шахтаря, особливо після втрати ветерана Сергія Кривцова. Знаєте, в команді обов`язково повинен бути досвідчений гравець, тим паче, в обороні, котрий не тільки сам відзначатиметься надійністю, а й дасть цінну пораду.

— Те, що згідно жереба Шахтар у першому матчі з Фейєноордом, буде в ролі господаря, має якесь значення?

— Ні, бо з різних причин в останні роки для Шахтаря поняття — своє поле, доволі відносне. Тим паче, що зараз значення забитих м`ячів в гостях, нівелювалося. Ось чому нічого не залишається, як максимально налаштуватися, скрупульозно вивчити сильні і слабкі сторони опонента й постаратися таки схилити шальки терезів на свій бік. На мою думку, Фейєноорд не справляє враження непрохідного суперника, хоча в цих баталіях донеччанам буде дуже важко.

Василь MИХАЙЛОВ