Дослідження ФІФА трансферного ринку у 2022 році: війна посприяла сумному лідерству Шахтаря

31.01.2023 19:04
Категории: Новини

Продовжуємо публікувати витяги з дослідження ФІФА трансферного ринку.

У 2022 році в українському професійному футболі було здійснено 236 вхідних трансферів та 373 вихідних. При цьому 38 клубів купували гравців і лише 18 продавали хоч за якусь суму. Витрати становили трохи більше 50 мільйонів доларів, а доходи українських клубів становили 82 мільйони доларів.

Найчастіше футболісти у 2022 році переходили з Бразилії до Португалії та навпаки (338 та 166 трансферів відповідно). А от якщо говорити про суми, які клуби отримали за трансфери в рамках переходів з однієї конкретної країни в іншу, то тут на першому місці Франція, яка продала у 2022 футболістів до Англії на 354 мільйони. Загалом, англійські клуби дорого і багато купують (майже 2,2 мільярда доларів, але набагато менше заробляють на трансферах — 600 млн).

Якщо говорити про клуби, які витратили найбільше грошей на купівлю гравців, то у 2022 році у топ-10 потрапили відразу 7 англійських команд, а очолив список Манчестер Юнайтед.

Дослідження ФІФА: через війну Україна стала лідером футбольного світу

А от якщо говорити про клуби, які попрощалися з гравцями у 2022 році (у даному випадку слово «продали» або навіть «відпустили» не підходять), то тут на першому місці у світі (!) з величезним відривом розташувався Шахтар. 51 гравець пішов з українського клубу (тут маються на увазі не лише футболісти першої команди). На другому місці Динамо Загреб — 40 гравців, а на третьому — Спортінг Лісабон — 38 футболістів. Жодна інша професійна команда в Україні не постраждала так сильно через війну з рф, як Шахтар.

При цьому донецький клуб, на відміну від інших команд у цьому списку, з багатьма гравцями попрощався вимушено через те, що ФІФА дозволила припиняти контракт гравцям, які виступали за українські клуби. Цікаво, що у своєму глобальному звіті ФІФА визнає, що український футбол дуже постраждав через війну з рф, але при цьому замовчується той факт, що ФІФА і сама сприяла цій кризі.

Лента новостей

Українські інтернет казино