06.02.2023 12:03

Двічі у своїй історії збірна України розпочинала календарний рік 6 лютого

Фото УАФ

6 лютого

2008 рік — відбувся дебют Олексія Михайличенка на посаді головного тренера національної збірної України. На Кіпрі наша команда розписала мирову із господарями. Ті повели у рахунку ще до перерви. Відомий виступами за донецький Металург Костянтинос Макрідіс заробив пенальті, а представник німецької Енергії Ефстафіос Алонефтіс його реалізував. Втім, у другому таймі після значних перестановок Олексія Михайличенка вдалося відігратися. Отримавши м'яч від В'ячеслава Шевчука, Артем Мілевський наважився на сміливий удар з кута штрафного майданчика і зненацька застав голкіпера господарів. 1:1.

Микола Морозюк

Почин Морозюка та подвиги Пятова

2013 рік — відбувся останній до цього часу лютневий матч нашої збірної. У меншості та з відбитим пенальті українці виграли спаринг у норвежців. Перший удар у матчі (щоправда, вже після дебютного відрізка) приніс успіх синьо-жовтим. Триходівка Шевчук—Ярмоленко—Федецький допомогла розігнати атаку, яку точним ударом головою завершив Морозюк. Дебютний гол Миколи у національній команді — і єдиний. Ще до перерви скидку Зозулі чудовим ударом перетворив на гол Андрій Ярмоленко.

Наприкінці було важкувато. Спочатку Мандзюк, намагаючись виправити помилку товариша, мусив валити суперника ціною червоної картки. А за кілька хвилин уже фол Федецького призвів до пенальті. Втім, того вечора норвежцям не судилося взяти штурмом українські ворота. Андрій Пятов відбив удар Таріка Ельюнуссі…