День в історії. Збірна України стала чемпіоном Європи

02.08.2022 10:03

Цього дня 13 років тому юніорська збірна України під керівництвом Юрія Калитвинцева досягла історичного результату, вигравши домашній Євро

Фото УАФ

2 серпня

2009 рік — збірна України U-19 стала чемпіоном Європи у рідних стінах. Фінальний турнір проходив на стадіонах Донецька та Маріуполя. Керували збірною Юрій Калитвинцев та Юрій Мороз. У фінальному матчі 2 серпня українці обіграли команду Англії — 2:0. Голи забили Денис Гармаш та Дмитро Коркішко.

На шляху до фіналу господарям довелося виявляти характер. Травми вибили гравців основи — Сергія Люльку та Віталія Віценца. Перші два матчі у групі завершилися внічию (Словенія — 0:0, Англія — 2:2). Все вирішувалося у третьому поєдинку із командою Швейцарії. На 45-й хвилині Україна залишилася вдесятьох після вилучення Віталія Каверіна. На 85-й хвилині Сергій Рибалка забив єдиний гол, який вивів синьо-жовтих у півфінал. 1:0. А там підопічні Калитвинцева розібралися із Сербією — 3:1.

Найкращим гравцем фінального турніру було визнано Кирила Петрова. Але до національної збірної дорослі інші п'ять футболістів — Денис Гармаш (31 матч, 2 голи), Богдан Бутко (33), Сергій Рибалка (9), Євген Шахов (7/1) та Сергій Кривцов (30).