День в історії. Закрили рік матчем проти команди Мірчи Луческу

20.11.2022 10:04

Після тріумфального виступу у Лізі націй у 2018-му команда №1 в останньому матчі року розійшлася миром із турками

Фото УАФ

20 листопада

2002 рік — збірна України під керівництвом Леоніда Буряка провела перший в історії матч зі збірною Словаччини. Суперники приймали нас у Трнаві і, як і ми, більше були стурбовані своїми навчально-тренувальними цілями.

Експерименти у Трнаві

Українська збірна, наприклад, наважилася на серйозні кадрові експерименти. У воротах грав Шутков, який уперше за дев'ять років вийшов на поле за національну команду. Місце лівого захисника дісталося Радченко. У другому таймі у національній збірній дебютував представник голландського Вітеса Євген Левченко. Загалом у складі збірної зіграло одразу вісім футболістів, в активі яких на той момент не було і десятка матчів за збірну.

Цікаво, що тренерський штаб збірної України задіяв у матчі всіх гравців, які були внесені до протоколу. Тим не менш, строкатий склад довго грав на рівних із господарями, маючи змогу забивати. Але ситуація змінилася, коли Ходур у боротьбі з Несмачним заробив пенальті. Досвідчений Кархан його реалізував. Ось тут довелося демонструвати вольові якості. І вони знайшлися у наших футболістів. Після штрафного у виконанні Шевченка м'яч відскочив до Мелащенка і динамівець приніс нашій збірній вольову нічию (1:1). А гол став 101-м в історії національної команди.

Обійшлися без голів у заключному матчі 2018 року

Фото УАФ

2018 рік — останній матч у році став для Андрія Шевченка можливістю для експериментів. Тим більше, багато викликаних футболістів вибули з ладу і проти Туреччини не могли зіграти. На перших хвилинах зустрічі активніше в атаці виглядали господарі, а Унал упустив гарну нагоду відкрити рахунок після прострілу. Із середини першого тайму ігрова перевага була вже на боці синьо-жовтих. Але в завершальній фазі чогось не вистачало. На 24-й хвилині Коваленко вивів Циганкова віч-на-віч, але той Болата не перехитрив.

На початку другого тайму перевага українців випарувалась. Турки заграли агресивніше та винахідливіше попереду. На 50-й хвилині Ундер дивом не відкрив рахунок, коли з кількох метрів пробив у Луніна. Пізніше Андрієві ще кілька разів доводилося грати. Чим відповіла збірна України? Декілька невдалих спроб було у Коноплянки, Малиновський чудово приклався зі штрафного, але Болат впорався. На 76-й хвилині Болбат, який вийшов на заміну, розрізав оборону суперників, але Зінченко з гострого кута переграти голкіпера не зумів. Збірна України завершила рік нульовою нічиєю.