День в історії. Встановили антирекорд на Стад-де-Франс

07.10.2022 16:02

Два роки тому цього дня збірна України зазнала найболючішої поразки у своїй історії

Фото УАФ

7 жовтня

Covid допоміг Франції розгромити Україну

2020 рік — цього дня збірна України в ослабленому складі через хворобу футболістів на Covid-19 у товариському матчі зазнала найрозгромнішої поразки у своїй історії. На Стад-де-Франс синьо-жовті поступилися — 1:7.

На аргументи Петросяна знайшли гідну відповідь

2000 рік — українська збірна провела черговий матч з вірменами — одними з найчастіших своїх суперників першого десятиліття існування нашої збірної. Після першого туру українці зненацька виявилися аутсайдерами групи 5 відбору до чемпіонату світу 2002 року (поразка — 1:3 від Польщі). Вірмени чекали на гостей після цілком почесної нічиєї з норвежцями — учасниками фінальних турнірів останніх чемпіонатів світу та Європи. Слід визнати, створити нам проблеми господарям вдалося. Під час першого тайму нестримний Артур Петросян після передач Шахгельдяна та Мовсісяна двічі засмутив Шовковського.

До речі, цей форвард забив Україні за весь час протистояння 5 м'ячів. Це більше, ніж будь-який інший наш суперник. Після цієї успішної міжнародної осені Петросян переїде до Швейцарії, де проведе яскраві роки в Янг-Бойзі та Цюріху. Але на аргументи досвідченого форварда вірмен нашої збірної знайшлася зірка яскравіша. Андрій Шевченко спочатку забив зі штрафного, потім після передачі Воробея. Ще один гол в активі Гусіна. У результаті перша надвольова перемога у відборах до чемпіонатів світу для нашої збірної.

Буффона роботою навантажили, але не більше.

2006 рік — наша збірна втретє за рік зустрілася з італійцями — вже як чемпіони світу з футболу (Україні пощастило опинитися в одній відбірній групі до чемпіонату Європи з учасниками фіналу недавнього чемпіонату світу — ще з французами). До цього матчу наша збірна під керівництвом Олега Блохіна підійшла, маючи три очки за перемогу над грузинами. Тим часом конкуренти встигли зіграти більше. Французи із шотландцями, маючи по шість очок, грали центральний матч туру. Італія ж стартувала з нічиєю у Литві і була дуже зла перед візитом українців.

На честь наших хлопців, вони навіть навантажили роботою Буффона. Великий італійський голкіпер впорався з виходом Гусєва та кількома штрафними. На жаль, вже в останній третині поєдинку після боротьби Гусєва та Тоні рефері призначив пенальті. Який реалізував Лаціо Массімо Оддо, а незабаром Ді Натале шикарним пасом асистував Луке Тоні, і форвард Фіорентини переграв Шовковського.

Дебюти Селіна та Гармаша

2011 рік — в очікуванні домашнього чемпіонату Європи Україна зіграла черговий спарринг — з Болгарією, проти якої не виходила 11 років. Вже на 7-й хвилині дебютант національної команди Євген Селін із Ворскли відкрив рахунок своїм голам. Після подачі кутового Гусєва Чигринський підкоригував політ м'яча та став автором гольової передачі. Ще до перерви Андрій Шевченко встиг на добивання після удару Гусєва. А наприкінці простріл активного Коноплянки замкнув Андрій Ярмоленко. Також того вечора дебютував у національній команді Денис Гармаш.