День в історії. Врятував збірну від поразки у дебютному матчі

08.12.2022 10:03

Сьогодні виповнюється 54 роки Юрію Максимову — екс-півзахиснику збірної України та низки українських і зарубіжних клубів, який досяг успіху і на тренерській ниві

Фото fcdynamo.com

8 грудня

1968 рік — у Херсоні народився Юрій Максимов, який зіграв за збірну України 27 матчів. Забив п'ять м'ячів. Дебют півзахисника у національній команді відбувся у товариській зустрічі з Білоруссю (1:1). Це сталося 28 жовтня 1992 року. Максимов на 68-й хвилині замінив Олексія Михайличенка та через 10 хвилин зрівняв результат. У союзні часи футболіст виступав за рідний Кристал та сімферопольську Таврію. Чемпіонат України часів незалежності Юрій розпочав у Дніпрі. Відіграв за нього три роки. Після чого перейшов у київське Динамо. Тричі завоював золоті медалі, і 1998 року виїхав до Вердера.

Трофей виграв і у Німеччині

У бундеслізі Максимов провів 69 матчів та забив дев'ять голів, вигравши Кубок Німеччини. Після цього півзахисник грав у другій бундеслізі за Вальдхоф, а потім за ФК Ростов. 2004 року півзахисник повернувся до України, недовго погравши за бориспільський Борисфен та запорізький Металург, завершивши професійну кар'єру.

Тренером Юрій Максимов почав працювати у мінському Динамо, після чого очолив київський ЦСКА. Перших результатів у новій якості Максимов досяг у київській Оболоні, вивівши команду до Прем'єр-ліги. Після цього працював у Кривбасі, донецькому Металургу, саранській Мордовії, казахстанському Таразі та азербайджанській Кешлі. Торік у листопаді очолив Ворсклу. Вийшов із полтавцями у фінал Кубка України. Але у червні 2022 року наставник пішов з команди не дійшовши згоди з керівництвом клубу.