День в історії. Вперше опинилися за крок до виходу на мундіаль

29.10.2023 14:04

26 років тому збірна України вперше у своїй історії зіграла у стиковому матчі за право участі у великому форумі

Йожеф Сабо. Фото УАФ

29 жовтня

1997 рік — збірна України зіграла перший матч плей-офф до чемпіонату світу з хорватами. Зайнявши друге місце слідом за чемпіонами Європи, німцями, у відбірному турнірі ЧС-1998 Україна здивувала футбольний світ і змусила себе поважати. Випередивши португальців, наша збірна зробила гучну сенсацію. Вперше у своїй історії отримала право зіграти у стикових матчах. До виходу на мундіаль залишався один крок. На жаль, складне закінчення відбору позбавило команду Йожефа Сабо багатьох козирів. Юрій Калитвинцев та Андрій Шевченко не змогли допомогти Україні у Загребі. Так що на бурхливому Максимирі господарі домоглися результату, що цілком задовольняв їх.

Так, уже у дебюті збірні обмінялися ударами. Спочатку з несильним дальнім пострілом Реброва без проблем упорався воротар Ладич. А потім Влаович отримав передачу з глибини, але зблизька запустив м'яч вище воріт. Вже на початку матчу Хорватія повела у рахунку. Подачу з правого флангу від Роберта Просінечки ударом головою замкнув залишений без нагляду захисник Славен Біліч.

Наші могли зрівняти рахунок ще до перерви, але вже на початку другого тайму знову пропустили. У ході швидкої контратаки Давор Шукер вирізав суперпас на Горана Влаовича. Той обіграв Головко і пробив так, що Шовковський врятувати не зумів. 2:0. Нашим дуже потрібен був хоча б один гол, але до Києва довелося повертатися з порожніми руками (коли м'яч одного разу перетнув лінію воріт, рефері Сарс зафіксував фол в атаці від Михайленка та взяття не зарахував).