День в історії. В збірній змінив Шевчука

03.06.2023 14:03

Сьогодні виповнюється 38 років Микиті Каменюці — екс-гравцеві Зорі, який зіграв за команду №1 в одному матчі

Микита Каменюка. Фото zarya-lugansk.com

3 червня

1985 рік — у Луганську народився Микита Каменюка, який зіграв за головну команду країни в одному матчі. 24 березня 2016 року півзахисник (здатний відіграти і в обороні) наприкінці товариської зустрічі з Кіпром (1:0), що проходила в Одесі, замінив В'ячеслава Шевчука.

Професійна кар'єра вихованця Зорі розпочиналася у рівеньківському Авангарді, який виступав у другій лізі. Але, відігравши за обласний клуб лише до зими сезону-2003/2004, Микита був запрошений до луганської команди, яка активно брала курс на повернення до вищої ліги. Разом із Зорею Каменюка дістався еліти українського футболу, і у 2009 році став капітаном команди. За 15-річний термін виступу у луганському клубі Микита залишав колектив двічі. У сезоні-2007/2008 грав за Іллічівець і разом із маріупольською командою також вийшов у вищу лігу. Взимку 2018 року Каменюка перейшов у Верес, але потім знову повернувся до Зорю. У липні 2020-го завершив кар'єру. Працював асистентом тренера у Зорі U-19.

Лінія атаки за 15 хвилин вирішила результат матчу

Андрій Ярмоленко. Фото УАФ

2018 рік — чотири роки тому збірна України у французькому Евіані обіграла в спарингу Албанію. Порівняно з попереднім спарингом, проти Марокко, Андрій Шевченко зробив шість змін у складі: місце у воротах посів Лунін, на флангах оборони вийшли Бутко та Соболь, у центрі зі старту з'явилися Малиновський та Марлос, а на вістрі опинився Бесєдін. На 31-й хвилині класна комбінація Марлос—Ярмоленко—Коноплянка завершилася влучним ударом останнього в ближній кут — 1:0.

За п'ять хвилин наша команда подвоїла рахунок. Коноплянка знайшов м'ячем у штрафному майданчику Ярмоленка, котрий впевнено переграв Беришу. На 38-й хвилині Марлос вивів Бесєдіна тет-а-тет із голкіпером суперників, але форвард дуель програв. А в компенсований час Україна забила третій м'яч: той самий Марлос верхи послав м'яч на Малиновського, який скинув під удар Ярмоленко. 3:0.

Лише наприкінці зустрічі прийшла і небезпека, і забиті голи

На другий тайм Шевченко випустив попереду Селезньова, трохи згодом з'явився Шапаренко. Євген отримав можливість забити на 52-й хвилині, але м'яч зачепив ногу захисника і полетів трохи вище воріт. Лише наприкінці зустрічі прийшла і небезпека, і забиті голи. Спочатку Бериша продемонстрував відмінну реакцію та потягнув удар Коноплянки зі штрафного, а потім захисники албанців після метушні ледь не заштовхали м'яч у свої ворота.

На 89-й хвилині суперники несподівано розмочили рахунок — Ндой отримав м'яч після навісу з правого флангу і переграв Луніна ударом з-під Караваєва. Однак одразу гольовою атакою відповіли українці. Шапаренко розрізав оборону суперників пасом на Ярмоленка, а Андрій викотив на порожні ворота Коноплянці. 4:1.