День в історії. Срібний призер Євро знайшов себе у Ворсклі

Аватар Сергій Дем'янчук Сергій Дем'янчук
686
0 голосів
День в історії. Срібний призер Євро знайшов себе у Ворсклі
Ярмаш-тизер

Цього дня в різні роки народилися троє футболістів, які викликалися до збірної України, причому двоє з них зіграли і за інші країни

Дмитро Єгошкін. Фото kazfootball.kz

4 січня

1970 рік — в Камчатській області народився Вадим Єгошкін — воротар, що викликався, але не встиг дебютувати в збірній України в 1994 році. Голкіпер взяв участь у зборах перед першим офіційним матчем в історії збірної України проти Литви. Що цікаво, у червні 1992 року голкіпер дебютував у збірній Казахстану, за яку зрештою провів три поєдинки. У 1993-1994 роках Єгошкін виступав за ФК Бориспіль/ЦСКА-Борисфен. Але основна частина кар'єри високого голкіпера пройшла у Казахстані. Грав за місцевий гранд — Кайрат. Також захищав кольори Жетису, Достіка, Єлімая, на один рік відлучався до новоросійського Чорноморця. 2002 року догравав у клубі Есіл-Богатир. Як тренер воротарів працював у клубах Алма-Ата, Кайрат та Атирау.

Григорій Ярмаш в боротьбі з Уейном Руні. Фото УАФ

Винятково працездатний та старанний гравець

1985 рік — у смт Залізці Тернопільської області народився Григорій Ярмаш — універсальний захисник, вихованець легендарного академкласу Павла Яковенка. Починав у ФК Обухів та Борисфені-2. Саме там, нагадаємо, обкатувались юні вихованці Яковенка. Потім кілька років провів у Динамо-3 та Динамо-2. По-справжньому знайшов себе у полтавській Ворсклі, де грав у 2005—2010 роках. Став володарем Кубка України-2009 та срібним призером молодіжного Євро-2006 у складі молодіжної збірної України. Потім у 2011—2017 роках грав за луганську Зорю, де завершив кар'єру гравця та розпочав тренерську роботу.

Винятково працездатний і старанний гравець запам'ятався універсалізмом. Міг зіграти скрізь в обороні та на місці опорника. У 2008-2009 роках за національну команду України провів вісім матчів — від дебюту в товариському матчі з Нідерландами до спарингу з Туреччиною.

Павло Пашаєв, fco.com.ua

ФІФА дозволила змінити футбольне громадянство

1988 рік — у місті Червоний Луч Луганської області народився Павло Пашаєв — відомий український і азербайджанський футболіст, фланговий універсал. Починав грати у кременчуцькому Атланті, був помічений Дніпром, якому належав у 2004–2014 роках. Зіграв за дніпрян 24 матчі. Грав в оренді у Кривбасі, Карпатах, запорізькому Металургу. У 2016 році пробував сили в Габалі, заразом отримав право грати за збірну історичної батьківщини. Але все ж таки повернувся в Україну. Виступав за кам'янську Сталь та Олександрію. Окрім 21-го матчу за збірну Азербайджану, проведених з 2015 року, має стаж і у нашій національній команді. У 2009 році грав за Україну на товариському турнірі на Кіпрі, де провів по тайму у матчах проти Словаччини та Сербії. ФІФА дозволила Павлу Пашаєву змінити футбольне громадянство через те, що він, по-перше, не був заграний за збірну України в офіційних поєдинках, а по-друге, мав усі підстави здобути азербайджанське громадянство.