День в історії. Спіткнулися на збірній Ірландії

14.06.2023 16:03
Фото Євгена Кравса

14 червня

1974 рік — у селі Битків Івано-Франківської області народився Роман Максимюк, який зіграв за національну команду п'ять матчів. Дебютував у збірній півзахисник 19 серпня 1998 року у товариській зустрічі з Грузією (4:0). Наприкінці першого тайму змінив Віталія Косовського. Останній матч за головну команду країни Максимюк провів 7 вересня 2002 року. Це була гра з Вірменією (2:2) у рамках відбору до чемпіонату Європи. У всіх п'яти поєдинках у збірній Роман з'являвся на полі з лави запасних.

Більшість стартового етапу кар'єри Максимюк провів у івано-франківському Прикарпатті, також зігравши за низку клубів нижчих ліг. Сезон-1998 Роман розпочав у санкт-петербурзькому Зеніті, з яким наступного року виграв Кубок Росії, у фінальному матчі відзначившись голом у воротах московського Динамо.

Саме із Зеніту футболіст і отримав дебютний виклик до збірної. Після цього Максимюк перейшов до київського Динамо, але заграти у столичному клубі не зумів. Далі півзахисник виступав за Дніпро та Волинь, казахстанські Атирау та Казахмис, одеський Чорноморець та знову Волинь, де Роман і завершив кар'єру футболіста.

Крок на шляху до Євро у фартовому Львові

2015 рік — цього дня шість років тому наша команда №1 грала відбірний матч чемпіонату Європи з Люксембургом. У фартовому Львові Україна здобула перемогу, хоча у першому таймі довго не могла зламати оборону гостей. Одразу після перерви прийшли й очікувані голи. Спершу після ауту Морозюк навісив на Кравця і від Артема м'яч відскочив у ворота. Потім після зкидки Шевчука Гармаш головою переправив м'яч в ціль. А в кінці активний Коноплянка підібрав м'яч і розстріляв ближній кут. Це був один із кроків на шляху до Євро-2016, куди, хай і не без пригод, з'їздила наша збірна.

2022 рік — збірна України провела черговий матч у Лізі націй групи В2. І знову на шляху синьо-жовтих була команда Ірландії, яка цього разу зуміла відібрати очки у лідера групи. 1:1. На гол Колінса у першому таймі підопічні Олександра Петракова відповіли відразу після перерви влучним пострілом від Довбика.

УкраїнаІрландія1:1 (0:1)

14 червня 2022 року. Лодзь (Польща). Матч Ліги націй УЄФА 2023. Стадіон ЛКС. 10 641 глядач. Арбітр: А. Палабійік (Туреччина).

Голи: 0:1 Коллінс (31), 1:1 Довбик (47).

Україна: Різник, Караваєв, Забарний, Матвієнко (Попов, 72), Миколенко, Сидорчук, Малиновський (Мудрик, 28), Зінченко, Ярмоленко, Довбик (Сікан, 73), Шапаренко. Запасні: Лунін, Бондар, Ігнатенко, Циганков, Сирота, Соболь.

Тренер: Олександр Петраков.

Ірландія: Келлехер, Леніхан, Коллінс, О`Ші, Браун, Каллен, Макклейн, Молумбі (Хендрік, 67), Найт (Хуріхейн, 67), Хоган (Робінсон, 56), Перротт (Огбене, 80). Запасні: О`Лірі, Траверс, Крісті, Стівенс, Кін, Маннінг, Хамілтон, Ебоселе.

Тренер: Стівен Кенні.

Попереджено: Забарний (49), Ярмоленко (51), Зінченко (79) — Браун (65), Леніхан (81).