День в історії. Не дали себе обіграти чемпіонам світу

24.03.2023 10:02

У стартовому поєдинку відбору на ЧС-2022 національна збірна України на виїзді зіграла внічию з командою Франції

Фото УАФ

24 березня

2021 рік — для збірної України стартував відбірний турнір ЧС-2022. І першим суперником синьо-жовтих був чинний чемпіон світу команда Франції.

Перший матч Зінченка у ролі капітана

Восени 2020-го у нашої збірної із головою вистачало кадрових проблем, не стала винятком і березнева кампанія. Спочатку з розширеного списку Андрія Шевченка відпали з різних причин Харатін, Корнієнко, Степаненко, Циганков та Бесєдін. Докликаний у команду Довбик також не зміг полетіти до Франції. Перед стартом поєдинку головному тренеру довелося залишити поза заявкою Ярмоленко, Шепелєва, Тимчика, Луніна та Різника.

У французів подібних проблем не було й близько. На поле Стад де Франс вийшов цілком звичний зоряний склад. Дідьє Дешам міг дозволити собі залишити на лавці таких гравців як Погба та Дембеле.

Шевченко ж здивував схемою, виставивши — 5—4—1 із трьома центрбеками. У центрі поля діяли чотири хавбеки з Малиновським та Зінченком ближче до флангів. Олександр, до речі, вперше вийшов на матч збірної із капітанською пов'язкою.

Фото УАФ

Нічия не без везіння

На 19-й хвилині після закидання з глибини на Павара м'яч відскочив до Грізманна, а той з правого краю штрафного майданчика виконав розкішний обвідний удар у дальній кут. Бущан стрибнув, але не дістав. Додамо, що під час цієї атаки Павар заліз до офсайду, але VAR на поєдинку не працював.

На початку другого тайму українці непогано контролювали м'яч на чужій половині, тоді як французи виглядали надто розслабленими. І цей спокій на 57-й хвилині було перервано голом нашої команди. Караваєв підібрав м'яч біля чужого штрафного майданчика, віддав на Сидорчука, після удару якого і рикошета від Кімпембе м'яч повільно вкотився в кут, у протихід Льорісу. На триколірного захисника записали автогол.

Ближче до кінця поєдинку господарі обмежили подібність штурму. Вище за мету пробив Погба, зі штрафного закручував Гризманн, але Бущан зіграв впевнено. На 90-й хвилині небезпечно головою пробивав Кімпембе, але точно до рук нашого воротаря.

У результаті українці вистояли, не без везіння, зумівши відігратися на Стад де Франс. Таким чином, підопічні Шевченка розпочали відбір із виїзною нічиєю з фаворитом групи.

ФранціяУкраїна1:1

Голи: 1:0 Грізманн (19), 1:1 Кімпембе (57, автогол).

Франція (4—2—3—1): ЛЬОРІС — Павар, Варан, Кімпембе, Ернандес — Рабйо, Канте — Коман (Дембеле, 63), Грізманн, Мбаппе (Марсьяль, 77) — Жиру (Погба, 63). Запасні: Манданда, Меньян, Лангле, Лемар, Дюбуа, Сіссоко, Зума, Дінь, Бен Йеддер. Тренер: Дідьє Дешам.

Україна (5—4—1): Бущан — Караваєв, Забарний, Кривцов, Матвієнко, Миколенко — Сидорчук (Коваленко, 79), Шапаренко (Зубков, 86), Малиновський, ЗІНЧЕНКО — Яремчук (Мораєс, 72). Запасні: Пятов, Трубін, Соболь, Сирота, Коноплянка, Марлос, Конопля, Михайличенко, Макаренко. Тренер: Андрій Шевченко.

Попереджений: Павар (30).

Арбітр: Т.Штілер (Німеччина).

24 березня 2021 року. Сен-Дені. Стад де Франс. Без глядачів.