День в історії. Народився воротар, який програв конкуренцію молодому Шовковському

28.07.2022 16:03

Сьогодні відзначає день народження Ілля Близнюк — відомий голкіпер, який регулярно викликався до збірної України у 1996-1997 роках

28 липня

1973 рік — народився Ілля Близнюк, український воротар і тренер. Вихованець запорізького футболу починав грати у місцевому Металурзі. Потім у його кар'єрі були Зірка, Дніпро, Динамо, а також восьмирічний легіонерський період. Грав у Росії (Россельмаш/Ростов, Аланія, Томь, Шинник) з невеликою перервою на Кривбас. Після завершення кар'єри гравець став тренером. Очолював Іллічівець, Зірку, Полтаву, Металург. Передавав досвід футболістам аматорської Єдності із села Плиски Борзнянського району Чернігівської області. У червні 2017 року було призначено на посаду головного тренера першолігового ПФК Суми. Після серії невдалих результатів на старті чемпіонату подав у відставку. У 2019 році приступив до роботи як тренер воротарів краматорського Авангарду. У січні 2020-го став головним тренером Миколаєва, цього літа залишив посаду.

Отримав запрошення до збірної у статусі одного з найперспективніших воротарів України

Після виступів у молодіжній збірній у статусі одного із найперспективніших воротарів України отримав запрошення і до національної команди. Дебютував 13 серпня 1996 року у товариському матчі з Литвою (5:2). На 68-й хвилині замінив Олега Суслова. Встиг пропустити м'яч від Еймантаса Подеріса. Через рік відіграв тайм проти Молдови, не пропустивши в тому спарингу. Регулярно викликався до збірної України 1996—1997 років. Проте якраз у той час набирав обертів молодий Олександр Шовковський. У результаті Олександр виграв конкуренцію в Іллі і у клубі, і у національній команді.

Зіграв би за збірну більше, якби не друга молодість В'ячеслава Шевчука

1985 рік — народився Володимир Польовий, український захисник. Встиг пограти за запорізький та донецький Металурги, резервні команди Динамо, столичний Арсенал, Волинь та Дніпро. У складі національної збірної України у 2010 році провів п'ять матчів. Грав проти Норвегії, Румунії, Польщі, Чилі та Бразилії. Цілком міг би відіграти значно більше. Проте зіграли свою роль клубна нестабільність та друга молодість Слави Шевчука. У 2017 — 2020 pp. грав за Дніпро-1. З минулого року знову виступає за запорізький Металург.