День в історії. Народився видатний форвард радянського та українського футболу

04.02.2023 11:01

Сьогодні відзначає день народження Олег Протасов — екс-нападник збірних СРСР та України, видатний тренер та успішний функціонер

Фото УАФ

4 лютого

1964 рік — у Дніпропетровську народився Олег Протасов — великий радянський і український форвард, видний тренер, нині — перший віце-президент Української асоціації футболу. Вихованець Дніпра-75 він зовсім юним потрапив у головну команду міста. У 1981-1987 роках громив усіх і вся. 95 голів у 145-ти матчах, побитий «вічний» рекорд Микити Симоняна із забитих м'ячів за сезон, здобута «Золота бутса», зібраний повний комплект медалей чемпіонату СРСР та завойований Кубок Федерації футболу СРСР. 1988 року разом із Геннадієм Литовченком перейшов у київське Динамо. Після цього супертрансфера, вже у статусі запеклого учасника єврокубків та форумів збірних, віце-чемпіона Європи, став і легіонером. Встиг пограти за грецькі Олімпіакос, Верію, Продефтікі та Панелефсініакос, а також за японську Гамбу Осаку.

Вказав шлях молодшим послідовникам

У 1984-1991 роках відіграв за збірну СРСР 68 матчів, забивши 29 м'ячів. У 1994 році одягнув і у форму національної команди України. На жаль, провальний матч проти Литви 7 вересня 1994 так і залишився єдиним для топ-форварда. Втім, Олег Протасов показав молодшим послідовникам, що варто вірити у національну команду рідної країни. І в цьому також його велич та історична роль. З 2002 року — на тренерській роботі. І тут Олег Валерійович також виявився незвичайним фахівцем. Починав із високого старту — грецький гранд, Олімпіакос, грав у Лізі чемпіонів. Потім працював із лімасольським АЕЛом, бухарестською Стяуа і лише після чотирьох років практики опинився на батьківщині. Втім, дворічна робота з Дніпром виявилася не такою вдалою. Далі працював у російських Кубані та Ростові, грецькому Іраклісі, казахстанській Астані, білоруському Динамо (Мінськ), румунській Астрі. З 2017 року — технічний директор української національної асоціації. У травні 2018-го на черговому конгресі обрано першим віце-президентом.

Лента новостей

Українські інтернет казино