День в історії. Народився універсал із Ізмаїла, гра якого не залишила байдужим Лобановського

31.01.2023 12:03

Сьогодні відзначає день народження Олександр Призетко — видатний гравець українського футболу 90-х, який виступав за студентську збірну СРСР та українську національну команду

31 січня

1971 рік — в Ізмаїлі Одеської області народився Олександр Призетко — український футболіст і тренер. Майбутній видатний гравець українського футболу 90-х починав грати на рідній Одещині, проте у юному віці переїхав до Харкова. Пройшовши школу місцевого спортінтернату, на дорослому рівні дебютував у Маяку (Харків), після чого був помічений Металістом. Пограв за головну команду Харкова і у вищій лізі СРСР та у вищій лізі України. У 76-ти матчах відзначився 22-ма голами. Проявив себе різнобічним гравцем, здатним зіграти і в нападі, і в півзахисті, де й розкрився найкраще. У 1991 році брав участь у світовій Універсіаді в Шеффілді (тоді до Англії поїхав Металіст під маркою студентської збірної СРСР).

Грав за збірну під керівництвом Валерія Лобановського

У національній збірній України дебютував 26 серпня 1992 року у виїзному товариському матчі з Угорщиною, одразу відзначившись гольовою передачею. Усього провів за команду №1 п'ять зустрічей — останні дві 2001 року, коли досвідченого гравця задіяв уже сам Валерій Васильович Лобановський. У 1993-1994 роках грав за флагмана футболу України — Динамо (Київ), з яким пізнав радість чемпіонства і проявив себе в єврокубках. Подальша частина його кар'єри (майже 10 років) пов'язана з Росією — Тюмень, Торпедо (Москва), Арсенал (Тула), Чорноморець (Новоросійськ). Догравати повернувся у рідний Металіст, який розпочинав своє сходження до цілої серії бронзових нагород. Завершив виступи у 2005 році.

Багато зробив для харківського футболу

Почав тренерську роботу в клубі, який став рідним. Очолював молодіжний склад, в останній сезон існування класичного клубу взяв на себе відповідальність. Прийняв першу команду Металіста як і.о.головного тренера. Стояв біля джерел нового клубу — Металіст 1925. Привів його до звання віце-чемпіона України серед аматорів, допоміг перейти на професійний рівень. З грудня 2017-го до серпня 2018-го очолював житомирське Полісся. Восени 2020 року увійшов до штабу харківського ФК Метал, який згодом був перейменований на Металіст.

Лента новостей

Українські інтернет казино