День в історії. Народився перший капітан збірної України

18.01.2023 10:03

Сьогодні відзначає день Юрій Шелепницький — футболіст, який вивів синьо-жовтих на першу гру з капітанською пов'язкою, але більше до збірної не викликався

18 січня

1965 рік — у Лужанах Кіцманського району Чернівецької області народився Юрій Шелепницький — радянський та український футболіст, перший капітан в історії національної збірної України.

Обдарований молодий футболіст швидко заявив про себе як талановитий півзахисник. Шелепницький міг зіграти опорника чи навіть центрального захисника. Відрізнявся жорсткістю та добре поставленим ударом. У 1983-1988 роках Юрій виступав за команду рідної області — Буковину. Швидко прогресував під керівництвом Юхима Григоровича Школьнікова. Завдяки цьому потрапив на олівець клубам вищого рівня.

Був на видноті і в Україні, і в Туреччині

Свій шанс отримав у Чорноморці. В Одесі грав у 1989-1992 роках. Встиг здобути міжнародний досвід та пограти у вищих лігах СРСР та України. 29 квітня 1992 року як капітан вивів національну збірну України на перший матч в історії — товариський з Угорщиною (1:3). Що цікаво, більше за збірну не грав. Хоча був на увазі, встиг проявити себе в Туреччині та в Україні.

Грав у Трабзонспорі, Алтаї та Денізліспорі. Кілька разів повертався до Буковини — і як гравець, і як тренер. Працював з аматорськими колективами Чернівецької області та в ДЮСШ рідного клубу.

Лента новостей