День в історії. Народився один із найкращих форвардів України 90-х

08.01.2023 10:03

Цього дня народився Сергій Ателькін — екс-нападник збірної України, легенда донецького Шахтаря

8 січня

Спробував свої сили у чемпіонатах трьох країн

1972 рік — у Кіровському Донецької області народився Сергій Ателькін — український футболіст, один з кращих нападників країни 90-х. Форвард спробував свої сили у чемпіонатах трьох країн, єврокубках та збірній України. З юних років подавав великі надії у Шахтарі, багато забивав і постійно грав у основі. Був лише один період, коли вони з Матвєєвим випали зі складу. Втім, вирушивши в оренду до Кремня, хлопці здобули перемогу над Шахтарем і домоглись ще кількох сенсаційних результатів, після чого повернулися до Донецька.

У Лечче вимагали стабільності

Яскравий єврокубковий виступ у сезоні-1997/1998 зробив Ателькіну велику рекламу. Його помітили представники Віченци, але волею долі запрошення надійшло із Лечче. У клубі від Сергія вимагали стабільності та результативності, але коли команда вилетіла із Серії А — його віддали в оренду до Боавішти (ще один клуб, який Ателькін засмучував у єврокубках). Утім, у зіграному португальському колективі, де вже були свої лідери атак, українському форварду важко було влитися до складу за короткий період. Натомість третій прихід до Шахтаря вийшов тріумфальним. Разом із молодшими Воробеєм та Беліком Ателькін сіяв як на внутрішній арені, так і в єврокубках. Перше чемпіонство та перший груповий турнір Ліги чемпіонів для гірників — це його досягнення. Догравав у донецькому Металургу.

Здобув шанс лише у відборі ЧС-1998

Зрозуміло, 90-ті — унікальний час бомбардирського розквіту українського футболу. Важко було пробиватися до збірної країни за спинами Леоненка та Гусейнова, але ще важче — за молодих Шевченка та Реброва. Лише у відборі до чемпіонату світу 1998 року Ателькін отримав свій шанс. Дебютував 11 жовтня 1997 року у переможному матчі у Вірменії. Потім підміняв дискваліфікованого Шеву в першому стиковому матчі з Хорватією через два тижні. На жаль, Україна майбутнім бронзовим призерам мундіалю програла. Кар'єра Ателькіна у збірній обмежилася двома матчами. Після закінчення кар'єри Сергій Ателькін став селекціонером у рідному Шахтарі, співпрацював із ФК Львів. Помер 1 жовтня 2020 року через проблеми із серцем у службовій квартирі у Львові.

Лента новостей