День в історії. Народився один із найбільш вікових дебютантів збірної України

25.05.2023 14:04

Сьогодні відзначає день народження Сергій Турянський — нападник, який став прикладом футбольного довголіття

Сергій Турянський

25 травня

1962 рік — у Коломиї Івано-Франківської області народився Сергій Турянський — український футболіст і тренер. Граючи на позиції форварда, заслужив авторитет виступами за молдавські Автомобіліст та Ністру, а також СКА-Карпати, Прикарпаття, Таврію та вінницьку Ниву ще у союзному чемпіонаті. На початку 90-х побував у ролі легіонера в Угорщині та Польщі. Повернувшись знову став грати за Прикарпаття — вже у вищій лізі незалежного українського чемпіонату.

У той період Турянський став одним із найвіковіших дебютантів збірної України. 15 березня 1994 року зіграв у товариському матчі в Ізраїлі (мінімальна поразка у гостях). Як приклад футбольного довголіття, Турянський ще довго грав не лише за прикарпатців та їхній фарм-клуб — Тисменицю, а й за тернопільську Ниву, де завершував кар'єру. Той матч за збірну залишився для Сергія першим та останнім. Надалі він попрацював у тренерських штабах Ниви та Прикарпаття, очолював аматорські Тепловик (Івано-Франківськ) та Карпати (Яремче).

Видатний діяч футболу Івано-Франківщини

1963 рік — у Вербиці Жидачівського району Львівської області народився Ярослав Ватаманюк — український захисник, відомий, перш за все, за виступами в Прикарпатті та збірній України. Починав Ярослав у підгаєцькій Ниві, звідки 1985 року потрапив до Прикарпаття, в якому виступав аж до 2000 року — від чемпіонату СРСР до чемпіонату України. Є рекордсменом Прикарпаття за кількістю проведених матчів (понад 530 у різних турнірах).

27 червня 1992 року Ватаманюк дебютував у складі збірної у товариському матчі у США (0:0). Втім, той поєдинок залишився для досвідченого гравця єдиним. Догравав Ватаманюк у аматорських Тепловику (Івано-Франківськ) та Соколі (Бережани). Тренерську кар'єру провів у Прикарпатті та Урагану. Заслужив авторитет як один із найвизначніших діячів футболу Івано-Франківської області.

Лента новостей

Українські інтернет казино