День в історії. Народився екс-захисник Карпат та Шахтаря

27.05.2023 10:04

Олександр Чижевський, якому сьогодні виповнюється 52, є одним із головних футболістів-довгожителів українського чемпіонату в елітному дивізіоні

27 травня

1971 рік — у Луцьку народився Олександр Чижевський — український захисник, який дав своє ім'я символічному клубу гвардійців вітчизняного чемпіонату, а також колишній збірник і нинішній тренер. Лучанин з юного віку починав грати у Карпатах, за які виступав у 1990—1999 та 2003 роках. Причетний до всіх успіхів клубу, що став рідним, у 90-х. 15 липня 1998 року Олександр вийшов у стартовому складі збірної України на товариський матч із Польщею (1:2). Втім, чи експериментальний склад не вразив Йожефа Сабо, чи молодші захисники прогресували дуже швидко, але для Чижевського той вихід виявився єдиним у кар'єрі.

Першим провів 300 матчів у чемпіонаті

Натомість наступного року він змінив Карпати на Шахтар, далі грав за Металург (Запоріжжя), Таврію, Волинь та Закарпаття. Чижевський першим провів 300 матчів у чемпіонаті України, а також встановив рекорд — 401 матч, який пізніше перекрив Олег Шелаєв, а потім і Олександр Шовковський з В'ячеславом Чечером. Завершивши виступи у поважному для футболіста віці у 2009 році, розпочав тренерську роботу. Починав у штабі Закарпаття, де догравав останні роки кар'єри. Потім працював у ЛГУФК, з 2014 року входив до штабу Карпат. В даний час очолює Агробізнес, який з нового сезону відновить свої виступи в першій лізі.

Лента новостей

Українські інтернет казино