День в історії. Народився чемпіон України та Литви

15.06.2023 16:03

Сьогодні відзначає день народження Юрій Грицина — екс-футболіст збірної України, який здобував чемпіонство в Україні з Динамо, а у Литві — з Каунасом

15 червня

1971 рік — у місті Сєвєродонецьк Луганської області народився Юрій Грицина, в активі якого два матчі за збірну України. Дебют відбувся 18 травня 1993 року у товариській зустрічі з Литвою (2:1) Другу та останню гру в національній команді Юрій провів 26 червня того ж року з Хорватією (1:3). Кар'єра Грицини розпочиналася у луганській Зорі, за яку півзахисник встиг зіграти у першій лізі ще союзного чемпіонату. Талант Юрія привернув увагу Валерія Лобановського і незабаром футболіст опинився в Динамо. Став чемпіоном України 1993, 1994 років. Після Динамо півзахисник більшу частину кар'єри провів у Росії.

Фініш кар'єри у Черкасах

Також Грицина встиг зіграти за Каунас, з яким став чемпіоном Литви, та латвійський Діттон, з яким завоював срібло чемпіонату. У 2008 році, через тривалий період поза професійним футболом, Юрій повернувся до чемпіонату України. Відіграв сезон у другій лізі за черкаський Дніпро. Завершивши із професійною кар'єрою футболіста, Грицина продовжив грати в аматорських клубах. Також почав працювати тренером, зокрема входив до штабів юнацьких збірних України. Регулярно бере участь у ветеранських матчах.

2012 рік — цього дня дев'ять років тому на Донбас-Арені Україна грала з Францією в рамках фінального турніру Євро-2012. Після стартової перемоги над Швецією вірилося у краще. Але матч із самого початку не задався. Злива, затримка, що грала на нервах гравців. Менез, який спіймав кураж, який ще до перерви доставив безліч проблем нашій збірній — спочатку Пятов виручав, а на випади форварда ПСЖ відповідали Ярмоленко і Шевченко.

Залишалося сподіватися на перемогу над Англією…

Однак після перерви Бензема відкинув м'яч Менезу, який підробив його та пробив з-під Селіна — 0:1. А буквально за три хвилини подарунком Каріма скористався вже Кабай із Ньюкасла. Після чудового пасу Бензема той продавив наш захист і завдав простого, але разючого удару — 0:2. Спроби наших відігратися були скромними, а ось гості розіграли ще кілька гострих атак. У результаті поразка, і лише перемога в матчі з Англією могла давати надію на продовження виступів після групового етапу.