День в історії. Народився автор першого голу України на чемпіонатах світу

16.01.2023 14:03

Сьогодні виповнюється 40 років Андрію Русолу — екс-захиснику збірної України, який став чвертьфіналістом чемпіонату світу

Фото scdnipro1.com.ua

16 січня

1983 рік — у Кіровограді (нині — Кропивницький) народився Андрій Русол — відомий український захисник, молодий футбольний функціонер. Починав грати у рідному місті, але у Зірці затримався ненадовго. У 2000 році опинився у Кривбасі, що на той момент боровся за медалі і єврокубки. 2003 року Русола перехопив Дніпро. А за зовсім молодим на той момент центрбеком прийшло й міжнародне визнання. У національній збірній України Андрій дебютував 31 березня 2004 року (товариський матч у Македонії — 0:1). Незабаром став її основним захисником. Стабільна гра Русола у різних поєднаннях оборонних зв'язок, а також пам'ятний гол в Албанії — такий його посильний внесок у успіх команди №1, яка під керівництвом Олега Блохіна вперше в історії пробилася до фінального турніру чемпіонату світу.

Завершив виступи через травму спини

Так склалося, що саме центрбеку вдалося відкрити рахунок голам України на мундіалях. У Німеччині Андрій відкрив рахунок у матчі із Саудівською Аравією, що завершився з розгромним рахунком 4:0. Зі збірною Русол став чвертьфіналістом чемпіонату світу, поступившись майбутнім переможцям турніру — італійцям. У збірній сьогоднішній іменинник зіграв 49 матчів, відзначившись трьома голами. Звичайно ж, довів би справу і до 50-ти матчів, але, на жаль, 2011 року через травму спини Русолу довелося завершити професійні виступи. Він залишився у Дніпрі. Спочатку працював у селекційному відділі. На даний час є виконавчим директором Дніпра-1.