День в історії. Народився автор першого голу чемпіонатів України

19.08.2022 16:03

Сьогодні виповнюється 52 роки Анатолію Мущинці, м'яч якого у ворота Чорноморця 6 березня 1992 року відкрив літопис голів української незалежної першості

Фото Володимра Дубаса

19 серпня

1970 рік — народився Анатолій Мущинка, радянський та український півзахисник. Родом із Закарпаття, починав грати у Мукачеві. Продовжив футбольне навчання у Львівському спортінтернаті. Вважався одним із найперспективніших півзахисників СКА-Карпати. Став у складі збірної СРСР чемпіоном світу 1987 року та Європи 1988 року серед юніорів.

Пробувався у дублі київського Динамо. Через два роки повернувся до Карпат, у складі яких став автором історичного першого голу в історії чемпіонату України (6 березня 1992 року забив у ворота Чорноморця). Після нетривалого періоду у запорізькому Металургу вирушив на ПМП до Німеччини. Мав грати у Дунбурзі, що виходити у бундеслігу, але опинився в більш скромному Хомбурзі. Згодом грав у команді Саарбрюккен. У цих командах за десять років провів 248 матчів, у яких забив 25 м'ячів.

Після закінчення кар'єри пішов із футболу, працював у мережі будівельних гіпермаркетів. Після 23-х років у Німеччині повернувся до рідного Мукачева. У складі національної збірної України провів один поєдинок — 27 квітня 1993 вийшов у стартовому складі товариського матчу з Ізраїлем (1:1), але був замінений у перерві.