День в історії. Крок до чемпіонату світу

455
01.06-Шотландия

В перший день літа збірна України у півфіналі плей-офф ЧС-2022 у Глазго обіграла команду Шотландії

1 червня

2022 рік — цього дня в поєдинку 1/2 фіналу плей-офф ЧС-2022 у Глазго на стадіоні Хемпден Парк зустрілися збірні Шотландії та України.

Наставник синьо-жовтих Олександр Петраков вважав за краще випустити у стартовому складі найдосвідченіших гравців, як і його візаві Стів Кларк, який зустрів виконання гімну України перед матчем з прапором нашої країни в руках. Зазначимо, що за поєдинком із трибун стежив екс-тренер нашої збірної Андрій Шевченко.

Українці відкрили рахунок на 33-й хвилині. Ярмоленко отримав блискучу вертикальну передачу від Малиновського та відправив м'яч за комірець Гордону. 0:1. Одразу після перерви підопічні Олександра Петракова подвоїли свою перевагу. На 49-й хвилині навісна передача Караваєва знайшла у штрафному майданчику Яремчука, і наш форвард ударом головою змусив вдруге капітулювати голкіпера збірної Шотландії.

Інтригу в гру вніс Макгрегор, який на 79-й хвилині таки пробив нашу оборону. 1:2. Втім, крапку у матчі поставили синьо-жовті. Вже в компенсований арбітром час Довбик вийшов на рандеву з Гордоном і не схибив. 1:3.

Шотландія — Україна — 1:3 (0:1)

1 червня 2022 року. Глазго. Стадіон Хемпден Парк. 49 772 глядача. Матч відбірного турніру ЧС-2022 (плей-офф). Арбітр: Д.Маккелі (Нідерланди).

Голи: 0:1 Ярмоленко (33), 0:2 Яремчук (49), 1:2 Макгрегор (79), 1:3 Довбик (90+5).

Шотландія: Гордон, Мактоміней, Хенлі, Купер (Хендрі, 68), Хікі, Гілмор (Армстронг, 68), Макгрегор, Робертсон, Макгінн, Дайкс (Крісті, 46), Адамс. Запасні: Маршалл, Келлі, О'Доннелл, Сауттар, Маккенна, Стюарт, Браун, Фергюсон, Тейлор.

Тренер: Стів Кларк.

Україна: Бущан, Караваєв, Забарний, Матвієнко, Миколенко, Степаненко (Сидорчук, 90), Малиновський (Шапаренко, 72), Зінченко, Ярмоленко (Зубков, 78), Яремчук (Довбик, 78), Циганков (Мудрик, 72). Запасні: Пятов, Різник, Соболь, Бондар, Сирота, Пихальонок, Качараба.

Тренер: Олександр Петраков.

Попереджено: Дайкс (45), Макгінн (59) — Яремчук (5), Малиновський (11), Шапаренко (84).