День в історії. Корінний динамівець пошумів у Європі з Дніпром

Аватар Сергій Дем'янчук Сергій Дем'янчук
603
0 голосів
День в історії. Корінний динамівець пошумів у Європі з Дніпром
Венглинский

Сьогодні відзначає день народження Олег Венглинський — вихованець Динамо, який виступав також за Дніпро, АЕК та Чорноморець

21 березня

1978 рік — у Києві народився Олег Венглинський — український нападник, тренер і телеексперт.

Корінний динамівець вважався одним із найталановитіших форвардів свого покоління, пройшов через усі резервні склади та молодіжну збірну, але за сім років у першій команді Динамо зіграв не так багато, тому 2002 року перейшов у Дніпро.

Цей крок у кар'єрі талановитого форварда, якого відрізняли швидкість і наполегливість, співпав із відродженням колишньої слави великого клубу. З приходом Євгена Кучеревського Дніпро прогримів на континентальній арені, зібрав значний урожай медалей та побував у фіналі кубка. На якийсь час саме цей клуб став базовим для національної збірної.

У тіні зв'язки Шевченко—Ребров

У команді №1 Венглинський дебютував ще 15 липня 1998 року у товариському матчі з Польщею (1:2), проте довгий час перебував у тіні зіграної зв'язки Шевченко—Ребров.

У стартовий склад першої команди країни пробився вже граючи за Дніпро. 28 квітня 2004 року забив свій перший м'яч у товариському поєдинку зі Словаччиною (1:1). Роком пізніше на Меморіалі Лобановського відзначився і асистом у матчі з сербами. Останній матч за збірну провів у тому ж 2005-му проти Японії.

2005 року відправився до Греції, погравши за АЕК. Потім провів кілька плідних років у Чорноморці. Завершив професійну кар'єру 2008-го. Багато в чому завадили талановитому форварду травми, хоч його послужний список все одно вражає! Після завершення кар'єри зайнявся вихованням юних талантів в академії рідного клубу та роботою як телеексперт. Наразі допомагає Ігорю Костюку в Динамо U-19.