День в історії. Гол Ващука зіграв злий жарт із синьо-жовтими

31.03.2023 10:03

23 роки тому збірна України допустила одну із осічок, яка в підсумку коштувала нашій національній команді поїздки на Євро-2000

Йожеф Сабо. Фото УАФ

31 березня

1966 рік — в Івано-Франківську народився Микола Юрченко — відомий український футболіст і тренер. Починав грати у дублі Шахтаря, виступав також за київське Динамо, СКА Карпати, Кривбас, чеський Брно. Але найбільше відомий за виступами за Прикарпаття, до якого тричі приходив як гравець. Звідси 1994 року був викликаний і до збірної України, за яку зіграв 1 матч — 15 березня 1994 року проти Ізраїлю (1:1). Цей спаринг залишився єдиним у кар'єрі представника іменитої футбольної прикарпатської династії.

Валерій Лобановський випробував Снитка на пам'ятному зимовому зборі 2001 року

1975 рік — у Керчі народився Сергій Снитко — український півзахисник, який у 2001 році грав за команду №1. Починав у рідному Войківці. У юному віці потрапив на Сумщину — у Яворі (Краснопілля). Звідти був запрошений до чемпіонату Росії. З 1997 по 2004 грав за Шинник, новоросійський Чорноморець і Кубань.

Як представник Чорноморця, викликався до збірної України. Валерій Лобановський випробував гравця на пам'ятному зимовому зборі 2001 року. У манежі ФК Динамо національна команда, що оновлюється, провела низку неофіційних спарингів проти вітчизняних клубів. А на турнірі Кіпрської федерації футболу у лютому Снитко взяв участь у матчах з Румунією та господарями турніру.

Надалі лише кілька разів викликався до збірної, але не грав, залишаючись у запасі. Догравав в Україні — за Таврію, Нафтовик (Охтирка), Волинь та ПФК Суми, яким допоміг піднятися до першої ліги

1999 рік — цього дня наша збірна грала відбірний матч чемпіонату Європи проти Ісландії. Здавалося, вікінги нам точно до снаги. Але насправді ж гол Ващука, забитий після сольного ривка та перепасування з Максимовим наприкінці години гри, зіграв злий жарт із нашої збірної. Незабаром гості підняли швидкості, і після удару Гудйонссона м'яч зрикошетив від Сігурдссона у ворота. Бачити на важкому полі, яке пережило раніше лігочемпіонівські баталії, було складно. Тому трапилася осічка — одна з тих, які зрештою коштували нашій збірній поїздки до Бенілюксу.

УкраїнаІсландія1:1 (0:0)

31.03.1999. Київ. НСК Олімпійський. 50 000 глядачів. Відбірний матч Євро-2000. Суддя: Д.Корен (Ізраїль).

Голи: Ващук (59) — Л.Сігурдссон (66).

Україна: Шовковський, Лужний, Ващук, Головко, Микитин, Гусин, Попов (Калитвинцев, 75), Косовський, Ребров, Скаченко (Максимов, 46), Шевченко. Запасні: Воробйов, Мізін, Скрипник, Нагорняк, Коваль.

Тренер: Йожеф Сабо.

Ісландія: Крістінсон, Хельгассон, Л.Сігурдссон, Адольфссон, Йонссон, Гуннарссон, Крістінсон (Колвідссон, 80), Хрейдарссон, Сверіссон, Х.Сігурдссон (Сверрісон, 84), Гудйонссон. Запасні: Гудмундсон, Арассон, Гретарсон, Тордарсон, Гуннлаугсон.

Тренер: Гудйон Тордарссон.

Андрію Шевченку дісталося в одному із зіткнень

Цього дня у 2004 році наша збірна провела спаринг у Македонії. Матчем із цим суперником Олег Блохін дебютував на посаді головного тренера країни кількома місяцями раніше. Тому було цікаво, наскільки більшими будуть зміни у складі України.

Новий наставник і справді запросив кілька нових імен, проте дебютувати випало лише захисникам Дніпра Русолу та Матюхіну. А ось форвард Андерлехта Ящук зрештою так і не зміг грати за збірну України через бельгійське громадянство. Це пізніше такі дрібниці не завадять комусь у міжнародній кар'єрі.

А сам матч виграли господарі, які несамовито підтримувалися місцевою публікою. Після одного з аутів зкидкою Димитровського скористався Ставревський. Наші мали шанс забити, проте не пощастило. До того ж, перед перервою залишив поле, спльовуючи кров, лідер атак України. Андрію Шевченку дісталося в одному із зіткнень. Тож догравати перший тайм він не став, а Косирін, який вийшов на другий тайм, своїх шансів не реалізував.

МакедоніяУкраїна1:0 (1:0)

31.03.2004. Скоп'є (Македонія). Стадіон Міський. 30 000 глядачів. Товариський матч. Суддя: М.Караджич (Сербія та Чорногорія).

Гол: Ставревський (26).

Македонія: Мілошевські (Миколовські, 46), Стояновські (Божиновські, 60), Седлоскі, І.Мітрескі, Ставревські (Васоски, 89), А.Мітрескі (Кумбєв, 90), Янчевські (Толески, 62), Шумулікос, , Димитровський (Цадіковскі, 46). Запасний: Мустафі.

Тренер: Драган Канатларовскі.

Україна: Шовковський, Парфьонов, Русол, Чечер, Симоненко (Матюхін, 46), Тимощук, Гусєв (Ребров, 46), Рикун, Назаренко (Калиниченко, 83), Ротань, Шевченко (Косирін, 46). Запасні: Рева, Пуканич, Мізін, Шершун.

Тренер: Олег Блохін.

Попереджені: Шумулікоскі (20), Шачирі (90+2) — Ребров (80).

Набили шишки за обставин, наближених до бойових

Цього дня у 2015 році команда №1 провела спаринг проти Латвії. Після мінімальної поразки від Іспанії у відбірному матчі чемпіонату Європи належало відновити сили і набратися впевненості, бо перший тайм господарі провели дуже динамічно. Удари Ярмоленка, Федецького з різних позицій завдавали неприємностей воротареві гостей. Колінько переривав черговий простріл Гусєва, але вспів на добивання Андрій Ярмоленко і так відкрив рахунок.

Втім, у другому таймі жодну з численних спроб забити українці не використали, а наприкінці отримали неприємну відповідь. Забивати міг ще Ракелс з гри, але кутовий від Зюзінса замкніув Віталійс Максименко. 1:1.