День в історії. Гол Андрія Шевченка забезпечив збірній участь у плей-офф

06.10.2022 16:04

21 рік тому національна команда України оформила нічию в Хожуві, яка дозволила посісти друге місце у групі відбору на ЧС-2002

Фото Миколи Бочка

6 жовтня

2001 рік — відбувся матч відбірного турніру мундіалю-2002 між Польщею та Україною. До 10-го туру чотири очки розділяли наші збірні, і щоб не прогаяти хоча б плей-офф, нашій команді треба було набирати очки в Хожуві. Наприкінці першого тайму господарі відсвяткували гол, коли представник італійської Брешії Марек Козьмінський відпасував на Еммануеля Олісадебе. Той продавив нашу оборону і забив свій третій м'яч за два матчі проти українців (до речі, нігерійцю пішли на користь виступу за Кадру — після початку відбірного турніру форвард змінив Полонію на грецький Панатінаїкос).

Програвати наші не збиралися. Динамівець Андрій Несмачний підібрав м'яч та знайшов передачею Андрія Шевченка. Представник Мілана зрівняв рахунок. Нічієї для виходу в стикові матчі вистачило — білоруси програли Уельсу і залишилися позаду (на два очки). На жаль, жереб був немилосердний до України — у плей-офф на нас чекала Німеччина, яка згодом стала віце-чемпіоном світу…

Відстояли нічию в Коньє

2016 рік — відбувся один із найбільш видовищних матчів у новітній історії збірної України — відбірний поєдинок до ЧС-2018 у Туреччині. Матч, що проходив у пристойному темпі, подарував нам істотну перевагу. Спочатку Кравець у боротьбі з Омером Топраком заробив пенальті, який реалізував Ярмоленко. Потім динамівська зв'язка вже розіграла комбінацію з гри, і Андрій, прийнявши довгу передачу від Степаненка, скинув на Кравця, що набігав. Втім, Озан Туфан та Хакан Чалханоглу відіграли цей двогольовий дефіцит. Хоч як не намагалися господарі, у яких виділявся молодий Емре Мор, українська збірна вистояла в Коньї нічийний результат.

Перший матч натуралізованого Марлоса

Фото Євгена Кравса

2017 рік — у поєдинку на нейтральному полі в албанському Шкодері збірна України обіграла Косово — 2:0 і зберегла шанси на путівку на ЧС-2018. Залишалася ще гра з Хорватією, в якій через три дні пізніше жовто-сині поступилися…

Перший тайм пройшов у невисокому темпі. Коноплянка чотири рази небезпечно пробив у улюбленій манері, зміщуючись із лівого флангу до центру. Двічі господарів врятував голкіпер. Один раз м'яч пішов вище за ворота, а на 22-й хвилині косоварів врятувала штанга. М'яч у тому епізоді відскочив до Кравця, але рикошет був сильний, і Артем відзначитись не зміг. Щодо збірної Косова, то, зрідка організовуючи контратаки, вона запам'яталася двома ударами Ціліни та Муріки. Щоправда, моментами їх не назвеш.

Другий тайм розпочався з удару того ж Коноплянки поряд із стійкою. Через пару хвилин перший удар у створ у ролі гравця нашої команди завдав дебютант збірної Марлос, який замінив Кравця. На 60-й хвилині Ротань віддав передачу на фланг Коноплянці. Той навісив у штрафний майданчик, де Гармаш своїм рухом дезорієнтував Пакараду, що його опікувався. Від голови захисника м'яч і влетів у сітку. 0:1. Незабаром з-за меж штрафного майданчика знову небезпечно пробив Коноплянка, і Уйкані не без зусиль перевів м'яч на кутовий. А на 87-й хвилині всі питання про переможця матчу зняв Ярмоленко. Андрій з кількох метрів розстріляв воротаря Косова після зкидки головою Степаненка.