День в історії. Феєричний дебют у 33 роки

08.02.2023 14:04

Сьогодні відзначає день народження Олександр Горшков — футболіст, який з ходу яскраво проявив себе в національній збірній, але обмежився в ній лише чотирма матчами

8 лютого

1970 рік — у Кіровську (зараз — Голубівка) Луганської області народився Олександр Горшков — український півзахисник і тренер. Починав грати в кадіївському Стаханівці, був призваний до армії — «служив» у ташкентському СКА-РШВСМ та київському СКА. Розкрився у вінницькій Ниві, з якої перейшов до одеського Чорноморця. 1996 року переїхав до Росії, з тамтешнім футболом і пов'язав свою подальшу кар'єру. Погравши півтора року за сочинську Жемчужину, отримав запрошення до Зеніту. Саме у санкт-петербурзькому клубі у 1997—2008 роках (з річною перервою на раменський Сатурн) і провів найпродуктивніші роки своєї кар'єри. Виграв Кубок УЄФА та Суперкубок УЄФА, а також повний комплект російських трофеїв.

Невизначеним статусом Горшкова користувався Леонід Буряк

У 1998 році був навіть викликаний до національної команди Росії, де, втім, зіграв лише у двох товариських матчах і ще кількох спарингах другої збірної. Невизначеним міжнародним статусом уродженця України сповна скористався Леонід Буряк, який у досить поважному віці запросив його до нашої збірної. Дебютував там Горшков просто феєрично. 29 березня 2003 року вийшов у старті проти Іспанії та гарним ударом відзначив свій дебют рятівним голом у нічийному матчі з фаворитами нашої відбірної групи (2:2). Забив і наступного матчу — вірменам (4:3). У тому році провів ще два матчі, але на чотирьох і обмежився, більше не залучаючись до збірної України. А в Зеніті пограв ще п'ять років, після завершення кар'єри почав працювати з молодіжним складом. Також у тренерській кар'єрі Горшкова були російські Балтика (Калінінград), Нижній Новгород, Русь (Санкт-Петербург), Амкар (Перм), Сатурн (Раменське), латвійський Даугавпілс.

Лента новостей

Українські інтернет казино