День в історії. Двічі уникли домашніх поразок

08.10.2022 10:00

Цього дня у різні роки збірна України провела два матчі, обидва — вдома та обидва завершилися з рахунком 2:2Руслан Ротань

Руслан Ротань. Фото УАФ

8 жовтня

2005 рік — у рамках відбірного турніру до німецького чемпіонату світу збірна України грала з албанцями. Це був заключний кваліфікаційний матч для нашої збірної. Усі питання щодо виходу на мундіаль-2006 було вирішено достроково. Однак у поєдинку, що нічого не означає, Україна збиралася порадувати численних уболівальників, які зібралися на стадіоні Метеор у тоді ще Дніпропетровську.

Перший тайм був наш — Шевченко та Ротань постійно тримали у напрузі голкіпера албанців. І перед самою перервою Андрій Шевченко ударом головою замкнув навіс Назаренка. Втім, після перерви 28-річний Еріон Богдані двічі виявився спритнішим за український захист. Форвард італійської Сієни зрівняв рахунок та вивів уперед гостей. Від нервування і домашнього конфузу врятував нашу збірну дніпрянин Ротань. Руслан гарним прицільним ударом встановив остаточний рахунок — 2:2.

2010 рік — збірна України провела товариський матч з Канадою. У рамках підготовки до домашнього чемпіонату Європи це був один із важливих етапів. І він показав уразливість у нашій обороні. Юрій Калитвинцев, який залишився на чолі збірної України після відходу Мирона Маркевича, до цього встиг зіграти внічию з Польщею та обіграти Чилі. Однак у цьому матчі він був дуже близьким до поразки.

Перший тайм вийшов для нашої збірної бентежним. Канадці, які склали збірну з гравців, які переважно представляють заштатні європейські клуби, зуміли добитися переваги в два голи. Довелося спішно рятуватися від домашньої поразки. І українці це змогли зробить. 2:2. Бойова нічия напередодні виїзду до Великої Британії. Там на нашу збірну чекав товариський матч із Бразилією — ще одним суперником, з яким раніше не зустрічалася головна команда України…