День в історії. Дострокова перемога у групі Ліги націй

16.10.2022 14:02

Чотири роки тому збірна України, обігравши у Харкові Чехію, гарантувала собі перше місце у групі та путівку до дивізіону А наступного циклу Ліги націй

Фото Павла Кубанова

16 жовтня

В 2018 році збірна України підійшла до матчу з Чехією в Лізі націй у гарній формі: в останніх восьми іграх синьо-жовті не знали поразок. Для виходу із групи за підсумками звітного поєдинку українцям було достатньо і нічиєї.

Чарівна ліва Малиновського

З перших хвилин синьо-жовті стали дотримуватися своєї тактики з короткими пасами та контролем м'яча. Незабаром господарі почали створювати моменти: на 10-й хвилині Яремчук небезпечно пробивав головою після подачі Коноплянки, а потім він схибив ще з одного навісу Євгена. Чехи відповіли непоганим ударом у площину від Павелки, а на 18-й хвилині Пятов виручив після виходу Янкто віч-на-віч.

Поступово українці почали нарощувати темп та знаходити ключі до оборони суперників. У середині першого тайму знову пробив Яремчук. На 33-й хвилині Павленка врятував після гострого удару Коноплянки. Далі стався найнебезпечніший постріл Малиновського, але м'яч розминувся зі штангою. Як з'ясувалося невдовзі, Руслан просто пристрілювався. На 43-й хвилині українцям вдалася чудова контратака, коли Марлос обікрав суперника, а другим темпом зберіг м'яч Караваєв. Перед штрафним м'яч отримав Яремчук, який скинув на Малиновського, а той класним підкрученим ударом відкрив рахунок. 1:0.

Україна грамотно втримала перевагу

На початку другого тайму підопічні Шилгавого прогнозовано пішли вперед та заволоділи ініціативою, але мало що створили біля воріт Пятова. У середині другої половини українці знову прибрали м'яч до своїх ніг. Кінцівка зустрічі залишилася за гостями. Хоча кілька добрих контратак українці провели. У підсумку збірна України здобула мінімальну перемогу. Вона стала для неї третьою поспіль у Лізі націй. З дев'ятьма набраними очками підопічні Шевченка стали недосяжними для опонентів та вибороли путівку до Ліги А.