День в історії. Дебют у вищому суспільстві та путівка на мундіаль

03.09.2022 10:03

Цього дня у різні роки збірна України провела три матчі, два з яких стоять особняком у її біографії

Фото Миколи Бочка

3 вересня

2005 рік — національна збірна України вперше у своїй історії вийшла у фінальну частину великого міжнародного турніру. Обіграти Грузію, яка брала нас без глядачів, не вдалося (1:1). На гол Ротаня, який підстеріг невдалий винос голкіпера, наприкінці чудовим ударом зі штрафного відповів Гахокідзе, який колись пограв у українському чемпіонаті.

Зрозуміло, що в аеропорт команда і журналісти, які її супроводжували, прибули в не найкращому настрої. Адже залишалися ще непрості поєдинки із прямими конкурентами з Туреччини та непоступливою Албанією. Проте футбольні боги того дня були на боці України. На 90+3-й хвилині матчу Туреччина — Данія 24-річний форвард німецького Шальке Ларсен зрівняв рахунок. Той матч завершився з рахунком 2:2. Це означало, що достроково за два тури до завершення відбору підопічні Олега Блохіна забезпечили собі путівку до Німеччини! Щоб потім стати чвертьфіналістами мундіалю з першої спроби…

Усі голи — після виходів на заміну

2014 рік — збірна України зіграла спаринг з Молдовою (1:0). Завдання, які переслідував тренерський штаб, не обмежувалися власне цим міжнародним товариським матчем. На носі стартував у відбірному турнірі чемпіонату Європи 2016 року. Тож завданням було награти якісь домашні заготівлі перед матчем зі Словаччиною. Тим не менше, до спарингу українська команда поставилася відповідально. Опір гостей зламати зуміли. У другому таймі дебютант Артем Громов із Ворскли віддав чудову передачу на колишнього одноклубника Романа Безуса. Той м'яч став переможним. Що цікаво, всі чотири свої голи за національну команду Безус записав до активу за Михайла Фоменка. Причому всі після виходів на заміни!

Перший матч у елітному дивізіоні Ліги націй

Фото УАФ

2020 рік — дебютний поєдинок у дивізіоні А Ліги націй став переможним для команди Андрія Шевченка, Швейцарія була повалена з рахунком 2:1. Головна команда країни проводила свій перший матч із листопада 2019 року. Усі попередні змагання 2020-го, зокрема й чемпіонат Європи, було скасовано через пандемію коронавірусу. Лише восени турніри збірних відновились.

У Львові результат забезпечили голи англійських легіонерів Ярмоленка та Зінченка, яким асистували дебютанти Тимчик та Михайличенко. Гості у відповідь забили один м'яч, відзначився Сеферович.