День в історії. Черговий провал у стикових матчах

19.11.2022 16:04

Дев'ять років тому збірна України поступилася Франції у матчі-відповіді плей-офф за путівку на чемпіонат світу

19 листопада

2008 рік — збірна України провела 150-й матч у своїй історії. Честь виявитися історичним випала рядовому спарингу з Норвегією, який у святковій атмосфері приймала Дніпро-Арена. Тренерський штаб нашої збірної використав товариський матч як плацдарм для кадрових експериментів. Вже у старті знайшлося місце трьом дебютантам — воротар Станіслав Богуш якраз проводив чудовий відрізок кар'єри у київському Динамо, а Валентин Слюсар та Сергій Валяєв у зрілому віці вийшли на найвищий рівень у харківському Металісті.

Ігрова перевага нашої збірної була відчутною. Воротареві гостей Кнудсену довелося справлятися з ударами Селезньова, Назаренка та Кравченка, поки в середині першого тайму настирливі українці не заробили пенальті. На радість місцевій публіці 11-метровий заробив Назаренко, а реалізував його майбутній улюбленець дніпрянських фанів Селезньов.

Дебют натуралізованого серба

На другий тайм Михайличенко випустив ще двох дебютантів. Ворсклянин Олег Краснопьоров, будучи номінальним півзахисником, спробував себе праворуч у захисті. А ось харків'янин Марко Девіч вийшов в атаку, ставши першим натуралізованим сербом у національній команді України. Незабаром зірковий Йон-Арне Ріїсе за черговий фол клопотав вилучення.

Здебільшого господарі довели справу до перемоги. Валяєв, Алієв, Мілевський, Девіч неодноразово могли забивати ще, але рахунок так і залишився мінімальним (1:0). До речі, для арбітра матчу — латвійця Лаюкса — це був п'ятий поєдинок за участю збірної України. Він повторив рекорд словака Міхела, а вже пізніше до символічного клубу арбітрів, які частіше за інших обслуговують матчі, в яких грала збірна України, приєднався і турок Джюнейт Чакир.

Перший тайм психологічно надламав...

2013 рік — відбувся черговий провал збірної України у стикових матчах. Можливо, найприкріший. Після перемоги 2:0 над французами у першому матчі навіть найзапекліші песимісти повірили в реальність нашого успіху та почали цікавитися путівками до Бразилії. Але, як виявилося, навіть два голи та блякла гра зірок суперників здатні зрештою розчарувати. Такі вболівальники, обманюватися раді…

З перших хвилин французи кинулися вперед. Після прострілів Рібері та Бензема м'яч метався по воротарських українців. Щільний удар Вальбуена довелося тягнути Пятову. А коли здалося, що наші відбилися після одного зі штрафних, Рібері пробив із підбору, а Сахо встиг на добивання найшвидше. Далі — помчало, поїхало. Погба після подарунка від наших пальнув над перекладиною. Бензема забив із явного офсайду — тут рефері розібрався. А ще за п'ять хвилин — ще один момент на тоненького. Після удару Вальбуена м'яч відскочив до Каріма, і Бензема цього разу — на думку арбітра, без офсайду — подвоїв цифри на табло. Рахунок двох матчів зрівнявся.

Рікошет від Гусєва виявився фатальним для гостей

Може, наші ще й трималися б, хоча перший тайм психологічно їх надломив. Але на початку другої половини гри Хачеріді перервав прорив Рібері запізнілим підкатом і залишив Україну в меншості. Подальше було справою техніки. Третій гол міг статися раніше, але зрештою виявився ще й курйозним. Після удару Евра Пятов парирував м'яч у бік, ближні суперники його не торкнулися (можли б потрапити в офсайдну пастку), а ось Рібері пробив здалеку і влучив у Гусєва, рикошет від якого виявився фатальним для гостей.

Україна залишилася поза чемпіонатом світу. А Раймон Доменек, колишній наставник галлів, дав досить дивний коментар французькій пресі: «Після першого матчу українці думали, що вже потрапили до чемпіонату світу. Якби вони кваліфікувалися, зараз би міркували про те, як поборотися з Росією на футбольному полі. Можливо, ми частково відповідальні за те, що там відбувається зараз. Я засмучуюся, коли бачу, що зараз відбувається в Україні. Переможи Україна у плей-офф проти нас, і в них зараз була б дуже велика впевненість у собі».