День в історії. Чемпіонат світу був на відстані витягнутої руки

04.06.2023 14:04

У Кардіффі збірна України у вирішальному матчі за право виходу на ЧС-2022 у Катарі поступилася Уельсу

Фото УАФ

4 червня

2022 рік — цього дня збірна України за право виходу на чемпіонат світу зустрічалась з Уельсом.

Наставник синьо-жовтих Олександр Петраков випустив на 100% той самий склад, що й у поєдинку із Шотландією, а ось його візаві Роб Пейдж порівняно з матчем Ліги націй із Польщею виставив дев'ять нових гравців.

Єдиний, як виявилось гол у матчі, був забитий на 34-й хвилині. Гарет Бейл виконував стандарт і дуже невдало підставив голову Андрій Ярмоленко, зрізавши м'яч у власні ворота. 1:0.

Найнеоднозначніший момент у поєдинку стався на 40-й хвилині. Арбітр мав призначати пенальті у ворота Уельсу за удар по нозі того ж Ярмоленка, але навіть за допомогою системи VAR ухвалив неоднозначне рішення, не вказавши на точку.

На 84-й хвилині чудовий шанс зрівняти рахунок мав Артем Довбик, але після його удару головою на висоті виявився кіпер шотландців.

У підсумку мінімальна перемога збірної Уельсу, яка і вирушила на чемпіонат світу до Катару.

УельсУкраїна1:0 (1:0)

5 червня 2022 року. Кардіфф. Стадіон Кардіфф Сіті. 32 660 глядачів. Матч відбірного турніру ЧС-2022 (плей-офф). Арбітр: А.Мате Лаос (Іспанія).

Гол: 1:0 Ярмоленко (автогол, 34).

Уельс: Хеннессі, Ампаду, Родон, Б.Девіс, Робертс, Аллен, Ремсі, Н.Вільямс (Норрінгтон-Девіс, 90), Бейл (Вілсон, 83), Джеймс (Джонсон, 71), Мур. Запасні: Уорд, А.Девіс, Гантер, Мефам, Моррелл, Д.Вільямс, Харріс, Томас, Матондо.

Тренер: Роберт Пейдж.

Україна: Бущан, Караваєв, Забарний, Матвієнко, Миколенко, Степаненко (Сидорчук, 70), Малиновський (Шапаренко, 70), Зінченко, Ярмоленко, Яремчук (Довбик, 77), Циганков (Мудрик, 77). Запасні: Пятов, Різник, Соболь, Бондар, Сирота, Пихальонок, Качараба, Зубков.

Тренер: Олександр Петраков.

Попереджено: Аллен (2), Джеймс (3) — Миколенко (32), Мудрик (90).