День в історії. 50 років тому народився Андрій Гусін

11.12.2022 10:03

За національну збірну України Андрій Гусін виступав упродовж 13-ти років, забив дев'ять м'ячів, серед яких дуже важливі

Фото Миколи Бочка

11 грудня

1972 рік — у Золочіві Львівської області народився Андрій Гусін, який зіграв за збірну України 71 матч, в яких забив дев'ять голів. У національній команді півзахисник дебютував 26 червня 1993 року у товариській зустрічі з Хорватією (1:3). У перерві замінив Юрія Грицину та забив м'яч. А найпам'ятніший гол Гусін відправив у ворота збірної Греції (1:0) 8 червня 2005 року. Це був найважливіший виїзний поєдинок у рамках відбору до чемпіонату світу-2006. У складі збірної грав у Німеччині, дійшовши до чвертьфіналу чемпіонату світу.

Починав нападником, відкрився як центрхав

Професійна кар'єра Гусіна розпочиналася у другій лізі, де Андрій виступав за Газовик (Комарно). У сезоні 1992/1993 півзахисник грав за львівські Карпати, з якими дійшов до фіналу Кубка України. Там біло-зелені поступилися Динамо. До складу киян Гусін перейшов у міжсезоння, де спочатку грав за резервістів у першій лізі, причому діяв у нападі. У першій команді Валерій Лобановський використав Гусіна опорним півзахисником, де футболіст і виявив себе у всій красі. Провівши в Динамо понад десять успішних років, Гусін вирушив до Росії, де грав за самарські Крила Рад та раменський Сатурн. У 2010 році входив до тренерського штабу Анжі, а після повернення до Києва працював старшим тренером Динамо-2. Пізніше був тренером Крил Рад і знову Анжі. Андрій Гусін трагічно загинув 17 вересня 2014 року під Києвом, не впоравшись із керуванням мотоциклом на автодромі.