ЧС-2022. Аргентина з допомогою фортуни в неймовірному фіналі здолала Францію

18.12.2022 20:04

Переможцем чемпіонату світу 2022 року стала збірна Аргентини, яка в серії пенальті здолала команду Франції

Сьогодні в Катарі на стадіоні Лусаїл Айконік настала розв’язка світової першості. У фіналі зійшлися два фаворити — Аргентина та Франція. Обидві збірні боролися за третє в історії «золото» чемпіонату світу, причому підопічні Дідьє Дешама захищали титул, здобутий у 2018-му.

Досить несподівано в першому таймі аргентинці просто розірвали суперника й забили два голи. Спершу Ді Марія заробив пенальті за фол Дембеле, а «точку» реалізував Мессі. Для Лео цей м’яч став шостим на мундіалі, що зробило його кращим бомбардиром турніру. На 36-й хвилині альбіселесте вдалася яскрава контратака, яка пройшла як по нотам, а завершив комбінацію Ді Марія.

У другому таймі все йшло до перемоги Аргентини, поки свого слова не сказав Мбаппе. Сперші лідер Ле Бльо реалізував пенальті за фол Отаменді на Коло Муані, а через хвилину відзначився класним ударом у падінні після «стінки» з партнером. Кіліан довів кількість голів на мундіалі до семи й обійшов Мессі в гонці бомбардирів.

Після цього французи мали кілька непоганих шансів, аби забити втретє, а аргентинці відповіли небезпечним ударом Мессі, який потягнув Льоріс. У підсумку основний час завершився нічиєю 2:2.

В овертаймі команди не форсували подій, поки на заміну не вийшов Лаутаро Мартінес. Форвард Аргентини у першому екстра-таймі не використав дві чудові нагоди. Проте на 108-й хвилині саме після удару Лаутаро зіграв на добиванні Мессі та знову вивів свою команду вперед.

Однак і це не все! Наприкінці додаткового часу французи заробили пенальті, який знову реалізував Мбаппе. Кіліан оформив восьмий гол на турнірі та став його кращим бомбардиром. Більше того, після цього міг приносити Франції чемпіонський титул Коло Муані, однак програв дуель Еміліано Мартінесу.

Справа дійшла до серії пенальті, де фортуна була на стороні Аргентини — 4:2. Альбіселесте здобувають третє «золото» на чемпіонатах світу, а Мессі записує себе до переліку легенд футболу.

ЧС-2022. Фінал

Аргентина — Франція — 3:3 (2:0, 2:2), п.п. 4:2

Голи: Мессі (23, пенальті, 108), Ді Марія (36) — Мбаппе (80, пенальті, 81, 118, пенальті).

Аргентина: Е. Мартінес, Моліна (Монтьєль, 91), Ромеро, Отаменді, Тальяфіко (Дибала, 120+1), Ді Марія (Акунья, 64), Де Пауль (Паредес, 102), Фернандес, Мак Аллістер (Песселья, 116), Мессі, Альварес (Лаутаро Мартінес, 102).

Франція: Льоріс, Кунде (Дісасі, 120+1), Варан (Конате, 113), Упамекано, Т. Ернандес (Камавінга, 71), Чуамені, Грізманн (Коман, 71), Рабйо (Фофана, 96), Дембеле (Коло Муані, 41), Жиру (Тюрам, 41), Мбаппе.

Попереджені: Фернандес (45+7), Акунья (90+8), Паредес (114), Монтьєль (116), Е. Мартінес (серія пенальті) — Рабйо (55), Тюрам (87), Жиру (90+5, не на полі).