Честь українського футболу в Лізі Європи та Лізі конференцій відстоювали Маліновський та Таловеров

12.03.2022 19:02

В четвер відбулися перші матчі 1/8 фіналу Ліги Європи та Ліги конференцій, в яких могли зіграти п’ятеро українських легіонерів. Але Андрій Ярмоленко (Вест Гем), Роман Безус (Гент) та Тарас Качараба (Славія Прага) не потрапили до заявки.

Тому за честь українського футболу змагалися лише Руслан Маліновський (Аталанта) та Максим Таловеров (Славія Прага). Вийшло дуже вдало.

По-перше, їх команди здобули перемоги на своєму полі: Аталанта — Байєр — 3:2 (Ліга Європи), Славія — ЛАСК — 4:1 (Ліга конференцій). По-друге, обидва українці зробили свій внесок у позитивний результат.

Маліновський, наприклад, зрівняв рахунок у матчі (1:1) на 23-й хвилині, а потім двічі віддавав партнерам під влучні удари (25 та 49 хвилини), після чого Аталанта повела — 3:1. За 68 хвилин на полі український півзахисник створив чотири гольові моменти, чотири рази бив по воротах (двічі — влучно), віддав 32 паси (точність — 72%), виграв 55% боротьби (22 двобої), здійснив три вдалі спроби дриблінгу з чотирьох (75%).

Таловеров всі 90 хвилин грав на позиції опорного півзахисника (ми звикли бачити його в центрі захисту). Віддав 51 пас (точність — лише 63%), але виграв 73% боротьби (22 двобої), в тому числі — 92% верхової боротьби (12 спроб). Здійснив 19 (!) перехоплень та 8 підбирань.